ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲
تشکل های گردشگری

اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی گردشگری

معاون گردشگری کشور علام کرد: طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی گردشگری اصلاح می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، علی‌اصغر شالبافیان گفت: با اصلاح طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی – تخصصی، تشکل‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری از شمول طرح قانونی مزبور مستثنی شد.
معاون گردشگری کشور افزود: با مکاتبات و پیگیری‌های وزیر مبنی بر حمایت و حفظ شان تشکل‌های تخصصی گردشگری در طرح تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی، اصلاحات درخواستی اعمال و با اصلاحات لازم تشکل‌های صنعت گردشگری از شمولیت این طرح مستثنی شد.
وی افزود: از آنجا که صدور مجوز اولیه، پروانه فعالیت و نظارت بر فعالیت تشکل‌های ملی و استانی به ترتیب کمیته تشکل‌های صنفی – تخصصی در کشور و استان با عناوین کمیته کشوری و کمیته استانی ایجاد خواهند شد، با انجام اصلاحات لازم نماینده وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به انتخاب وزیر در سطح ستادی و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در سطح استانی به علت آگاهی کامل از امور تخصصی مربوط، وظایف نظارتی و حاکمیتی لازم به عضویت کمیته‌ها در آمدند.
شالبافیان گفت: همچنین در ماده ۲۰ طرح اصلاحی تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی – تخصصی، تشکل‌های گردشگری در بخش اتحادیه‌های صنفی و حرفه‌ای لحاظ شده است تا همانند اتحادیه‌های صنفی از شمول این قانون مستثنی شوند.
به گفته معاون گردشگری در تلاش‌های صورت گرفته مبنی بر لزوم اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی – تخصصی، سعی شده است به جایگاه و نقش تشکل‌های گردشگری به صورت مستقل در توسعه و شکوفایی اقتصاد توجه شود.

بیشتر بخوانید:

مالیات برای راهنمایان گردشگری دردسرساز شده است

درخواست فعالان صنعت گردشگری و دانشجویان رشته‌های گردشگری و هتلداری برای لغو عوارض خروج از کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *