ی٫ اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۳

افتتاح “موزه آینده” در دوبی

مقام های شهر دوبی امارات به طور رسمی “موزه آینده” را در این شهر افتتاح کرده و درب های آن را نیز امروز(۴ اسفندماه) به روی عموم مردم گشودند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ «موزه آینده» در دوبی از روز بیست و سوم فوریه به روی عموم مردم گشوده شده است. این موزه برای بازدیدکنندگان تجربه‌ای را فراهم می‌کند که به واسطه آن می‌توانند آینده را در حوزه‌هایی همچون فضا و طبیعت تصور کنند.

ساختمان این موزه ۷۸ متر ارتفاع دارد و در فهرستی که در ماه جولای توسط مجله «نشنال جئوگرافیک» منتشر شد  از این موزه به عنوان یکی از ۱۴ موزه زیبای جهان نام برده شد.

پنج طبقه از هفت طبقه ساختمان این موزه به فضای برگزاری نمایشگاه اختصاص داده شده است. بازدید از تمام موزه حدود دو تا سه ساعت زمان می‌برد البته بازدیدکنندگان می‌توانند تا هر زمان که مایل باشند در موزه حضور داشته باشند.

«موزه آینده» در دوبی افتتاح شد

این موزه بازدیدکنندگان را به سفری به سال ۲۰۷۱ می‌برد و فرضیه‌هایی درباره آینده موضوعات مختلف همچون اکوسیستم و زیست مهندسی را به نمایش می‌گذارد.

یکی از نمایشگاه‌هایی که با موضوع فضا برگزار می‌شود، «ماه جدید» نام دارد و نشان می‌دهد چطور ماه می‌تواند به منبع انرژی تجدیدپذیری برای تمام سیاره تبدیل شود.

همچنین نمایشگاهی با موضوع طبیعت، جنگل‌های آمازون را بازسازی کرده است.

طبقه نخست این موزه نیز به نمایشگاهی برای کودکان که «قهرمانان آینده» نام دارد اختصاص پیدا کرده است. این نمایشگاه با سه مضمون اصلی تصور کردن، طراحی کردن و خلق کردن برگزار می‌شود.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *