چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
سفر به ترکیه

افزایش ورود گردشگران خارجی به ترکیه برای کاشت مو

ترکیه جزو کشورهای گردشگرپذیر در جهان می باشد که سالانه بسیاری از کشورهای مختلف به این کشور زیبا سفر می کنند امام جالب است بدانید سفر به این کشور برای کاشت مو به طور عجیبی افزایش یافته است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛سالانه بیش از ۲۵۰ هزار اروپایی و آمریکایی برای کاشت مو به استانبول سفر می‌کنند، اما امسال شمار گردشگران خارجی از پیش از شیوع کرونا بیشتر شده است.

در ماه ژوئن، ۱.۴۷ میلیون نفر به استانبول سفر کردند که این تعداد نسبت به ماه مشابه سال گذشته، جهش ۱۱۵ درصدی را تجربه کرد. اداره فرهنگ و گردشگری استانبول با اعلام این آمار یادآور شد که طی ژوئن سال ۲۰۲۱ حدود ۶۸۰ هزار گردشگر خارجی به استانبول سفر کرده بود.

این آمار نشان می‌دهد که تعداد گردشگران خارجی ورودی به استانبول از سطح قبل از شیوع کرونا بیشتر شده است!

پیرو افزایش شمار گردشگران، درآمد ترکیه از محل گردشگری در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ تقریبا سه برابر شد، به طوری که درآمد گردشگری ترکیه در فاصله ماه‌های آوریل و ژوئن با صعود ۱۹۰ درصدی به ۸.۵ میلیارد یورو (۸.۷ میلیارد دلار) رسید.

گزارش اداره فرهنگ و گردشگری استانبول نشان می‌دهد که تعداد گردشگران آلمانی بیشتر از سایر ملیت‌ها بوده است و ورودی آن‌ها به استانبول در ماه ژوئن به ۱۲۶ هزار و ۵۰۷ نفر رسید.

روس‌ها (۱۱۷ هزار و ۱۶۹ نفر)، ایرانی‌ها (۹۹ هزار و ۱۱۵ نفر)، آمریکایی‌ها (۹۶ هزار و ۶۰۴ نفر) و بریتانیایی‌ها (۵۹ هزار و ۹۰۱ نفر) در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار داشتند.

همچنین گفتنی است که کاشت مو یکی از مهمترین دلایل سفر گردشگران اروپایی و آمریکایی به استانبول است. به طوری که سالانه بیش از ۲۵۰ هزار اروپایی و آمریکایی برای کاشت مو به استانبول سفر می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شود که در تابستان امسال، ترکیه به چهارمین مقصد محبوب اروپایی تبدیل می‌شود!

در همین حال، اردوغان نیز اعلام کرده است که ترکیه قصد دارد با جذب ۴۷ میلیون توریست در سال جاری، درآمد خود را از محل گردشگری به ۳۷ میلیارد دلار (۳۶.۳ میلیارد یورو) برساند. هدفگذاری پیشین دولت ترکیه، جلب ۴۵ میلیون گردشگر با هدف کسب درآمد ۳۵ میلیارد دلاری (۳۴.۳ میلیارد یورو) بود.

درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۹ با ورود ۵۲ میلیون توریست خارجی به ۳۴ میلیارد دلار (۳۳.۳ میلیارد یورو) بود. در سال ۲۰۲۱ و در مقایسه با دوره وضع محدودیت‌های کرونایی در سال ۲۰۲۰ نیز درآمد گردشگری ترکیه دو برابر شد و به ۲۵ میلیارد دلار (۲۴.۵ میلیارد یورو) بالغ شد.

بیشتر بخوانید:

۱۱ میلیون گردشگری متقاضی سفر به ترکیه تنها در ۵ ماه اول سال ۲۰۲۲

درآمد گردشگری ترکیه افزایش ۱۹۰ درصدی داشته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *