د٫ اسفند ۷ام, ۱۴۰۲
فرودگاه کیش

افزایش پروازهای کیش به مقاصد دبی و مسقط

سرپرست توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش گفت: در آینده ای نزدیک پروازهایی از جزیره کیش به مقصد دبی و مسقط و بالعکس برپا خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ عزت‌الله محمدی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که پیگیری‌های لازم تا حصول نتایج برقراری پروازها از کیش به مقصد مسقط، دبی و بالعکس انجام خواهد شد، گفت: جزیره کیش یکی از قطب‌های گردشگری و تجاری در ایران محسوب می‌شود و انتخاب شمار زیادی از مسافران برای سفر به این جزیره، تردد از مسیر هوایی است از این رو تدابیر لازم برای افزایش پروازها از نقاط مختلف جغرافیایی به مقصد جزیره در دستور کار قرار گرفته است.

وی  با بیان این که ظرفیت فعلی پذیرش مسافر در فرودگاه بین‌المللی کیش سالانه بیش از دو میلیون نفر مسافر است، اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت‌های موجود و پیگیری‌های لازم با ایرلاین‌ها بار دیگر شاهد رونق گردشگری و فعالیت‌های تجاری در جزیره خواهیم بود.

سرپرست توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش از رایزنی متمرکز با شرکت هواپیمایی کیش در خصوص مسیر مسقط، دبی و بالعکس خبر داد و اظهار امیدواری کرد؛ این رایزنی‌ها بتواند منتج به نتیجه خوب شود تا از این طریق بخشی از نیازها و تقاضاها برای سفر به کیش تامین شود.

لازم به ذکر است در هفته‌های گذشته به دلیل کاهش برخی‌ از پروازهای غیربرنامه‌ای کیش ایر به مقاصد و مبدا داخلی، کیش در این باب دچار نارسایی‌هایی شده بود که نگرانی برخی از کیشوندان، گردشگران و کارشناسان را در پی داشته است.

تقاضا برای راه‌اندازی خطوط هوایی به کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل اشتغال و مرودات تجاری و اجتماعی همواره از سوی مردم جنوب در فرودگاه‌های این منطقه از کشور بالا بوده است.

علاوه بر برنامه مرسوم توسعه‌ای فرودگاه‌هایی همانند کیش، باید این نکته را نیز مدنظر داشت که این جزیره در تکاپو و تلاش برای برقراری پروازهای ویژه در باب میزبانی از تماشاچیان جام جهانی قطر است کما اینکه مسئولان در کیش امیدوارند با برقراری پروازهایی به مبدا و مقصد دوحه بتوانند علاوه بر ایجاد سهولت و دسترسی به کیش، به جزیره نیز با اسکان مهمانان جام جهانی رونق خاصی بدهند.

بیشتر بخوانید:

ایجاد شهرک های نمایشگاهی در جزیره کیش

برگزاری جشنواره سرود جزیره فوتبال در کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *