س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳
توریسم اینترنشنال نطقه آزاد ارس

امکانات گردشگری منطقه آزاد ارس در شأن مردم نیست

مدیرعامل منطقه آزاد ارس به لزوم توجه به گردشگری منطقه آزاد ارس تاکید کرد و اعلام کرد: تلاش می کنیم تا امکاناتی در شان مردم این منطقه فراهم کنیم .

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مجید کیانی با بیان ” رویکرد ما در تنظیم مناسبات منطقه، ایجاد جذابیت برای سرمایه گذاران خواهد بود و این رویکرد را در صدور مجوزها و تعرفه‌ها لحاظ می‌شود” اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در رهنمودهایشان بر رونق تولید، اشتغال و صادرات تاکید داشته‌‌‌اند و قطعا تلاش برای تحقق این امر در صدر برنامه‌های کاری بنده خواهد بود. ‌

وی افزود: تا حدودی از دغدغه‌‌های اهالی صنعت، تجارت و کشاورزی ارس مطلع هستم و به این عزیزان اطمینان می‌دهم با کمک همدیگر برای رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری و تولید تلاش خواهم کرد.‌‌

مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس تصریح کرد: امروز فرصتی برای از دست دادن و پرداختن به حاشیه‌ها نداریم و از همین امروز باید فضای تولید و صادرات را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی مهیا کنیم و با تقویت زیرساخت‌های انرژی و ترانزیت و همچنین تسهیل تامین بدون دردسر مواد اولیه دارای مزیت سرزمینی تولید ناخالص داخلی منطقه را جهش داده و عدد تجارت منطقه با خارج از خود را چندین برابر کنیم.‌

کیانی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، تجارت و گردشگری دارد، متذکر شد: منطقه آزاد نیازمند توسعه متوازن در تمامی بخش‌هاست. بعضا شاهد تمرکز امکانات و ظرفیت‌ها در یک بخش بوده‌ایم و نتیجه آن این شده که یکجا صنعت‌ و کارخانه داریم ولی در زیرساخت‌ها کمبود است و در نقطه‌ای دیگر گردشگر داریم و امکانات در شان -مردم- نیست. یک‌جا پاساژ است، مسافر نیست و یک‌جا ظرفیت و امکانات وجود دارد اما سرمایه‌گذار نیست. لازمه حل این مسئله نگاه متوازن و جامع به تمام بخش‌هاست و این نگاه باید شامل خداآفرین نیز باشد.

مدیرعامل جدید منطقه آزاد ارس، توسعه روابط اقتصادی در بستر دیپلماسی اقتصادی را با همسایگان ارس جزو اهم برنامه‌های خود خواند و ادامه داد: پیگیر اجرایی شدن تفاهم‌نامه احداث منطقه آزاد مشترک در مغری با کشور ارمنستان خواهیم بود. همچنین تقویت زیرساخت‌ها و دسترسی به مرز نوردوز برای تسهیل و تقویت مناسبات اقتصادی با جمهوری آذربایجان مورد مهم دیگری است که پیگیری می‌کنم.

کیانی افزود: صادرات قطعی حدود ۲۵۰ میلیون دلاری منطقه طبق آمار ارس به کشورهای همسایه در مقایسه با صادرات یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری استان عدد قابل توجهی نیست و بنده بعضا می‌شنوم که این عدد حتی کمتر از برخی شهرک‌های صنعتی نیز است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس می‌تواند نقش فعال و منفعت طلبانه‌ای در استفاده از کریدور شرق به غرب زنگه زور در راستای ایجاد کریدور تجارت در این حوزه عمل کند، گفت: قرار گرفتن در مسیر تجارت ذرت، گندم و همچنین گوشت می‌تواند حجم صادرات مجدد از منطقه و رسوب ارزش افزوده را افزایش دهد.

وی همچنین بیان کرد: از نارضایتی و مطالبات کارکنان منطقه آزاد ارس آگاه هستم و با ساماندهی ساختار،سازمان را پویا و با نشاط می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

آتش سوزی در کمپ «کوه های مریخی» چابهار

سواحل «مکران»میزبان جشنواره فرهنگی و گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *