س٫ اسفند ۱۵ام, ۱۴۰۲
کاخ نیاوران

انتصاب مدیر جدید مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران

بیژن مقدم، مدیر مسئول سایت «الف» که به عنوان یک چهره رسانه ای شناخته می شود، الان به سمت مدیریت کاخ نیاوران انتخاب شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛بیژن مقدم، مدیر مسئول سایت «الف» که بیشتر چهره‌ای سیاسی و رسانه‌ای است، با حکم علی دارابی، قائم‌مقام وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و معاون میراث فرهنگی به‌عنوان مدیر جدید مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران منصوب شد. پیش از او، مریم جلالی این مسئولیت را به عهده داشت که در حال حاضر معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را به عهده دارد.

در سوابق بیژن مقدم، آن‌چنان که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرده، آمده است: مقدم دانش‌آموخته رشته ارتباطات است و در شورای سردبیری روزنامه رسالت عضویت دشته و سردبیری خبرگزاری فارس، مدیرعاملی مؤسسه فرهنگی جام جم و مدیریت سایت خبری الف را نیز بر عهده داشته است. او همچنین سابقه عضویت در شورای راهبردی شبکه چهار سیما، سردبیری مجله گردشگری «جهانگردان»، کمیته تدوین و اصلاح قانون مطبوعات و نظام جامع رسانه‌ای کشور، عضویت در هیئت داوران جشنواره‌های رسانه‌ای و کمیته رتبه‌بندی سایت‌های خبری را در کارنامه خود دارد.

بیژن مقدم

مجموعه نیاوران از زمان قاجار پایه‌گذاری شد؛ در زمان پهلوی دوم بخش‌هایی به آن اضافه شد و به‌نوعی اقامتگاه خانوادگی به شمار می‌آمد. این مجموعه در سال ۱۳۶۰ به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل و درهای آن از حدود سال ۱۳۶۵ به روی مردم برای بازدید عمومی باز شد.

بیشتر بخوانید:

مرثیه خانه پدری جلال آل احمد

تدوین نخستین سند گردشگری شهر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *