ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲
اولین های جام جهانی قطر

اولین‌ ها در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

حضور داوران زن و تیم‌های ۲۶ نفره مردان از جمله نخستین‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر محسوب می‌شوند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، جام جهانی ۲۰۲۲ مردان قطر به سرعت در حال نزدیک شده است. نخستین بازی این رقابت‌ها در تاریخ ۲۰ نوامبر برگزار می‌شود، ۱۲ سال پس از آنکه قطر به عنوان میزبان این بازی‌ها انتخاب شد.

این رقابت‌ها با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود و بیش از ۱.۲ میلیون نفر گردشگر به قطر سفر خواهند کرد. این برای نخستین بار است که یک کشور در خاورمیانه امتیاز میزبانی بزرگترین رقابت های جام جهانی فوتبال جهان را در اختیار می‌گیرد.

در ادامه به فهرستی از تجربه اولین‌ها در این رقابت‌ها اشاره می‌کنیم.

تکنولوژی آفساید

در ماه ژولای گذشته، فیفا استفاده از سیستم شبه اتوماتیک آفساید در رقابت های پیش روی جام جهانی را با هدف تشخیص سریع و درست افساید، اعلام کرد.

تعویض‌ها در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

تیم‌های حاضر در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اجازه ۵ تعویض در هر بازی را دارند، این در حالی است که در جام جهانی پیشین در روسیه که در سال ۲۰۱۸ برگزار شد، تیم‌ها تنها اجازه ۳ تعویض داشتند.

جام جهانی 2022 قطر

برگزاری جام جهانی قطر در نوامبر

برخلاف تورنمونت‌های گذشته، قطر ۲۰۲۲ قرار است در ماه‌های نوامبر و دسامبر برگزار شود.

پیشتر، رقابت‌های جام جهانی در تابستان اغلب در ژوئن و ژولای برگزار می‌شد. این تصمیم به دلیل جلوگیری از دمای بالای قطر در تابستان اتخاذ شده است. دمای هوای قطر در تابستان به ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد

پیش بینی می شود در طول برگزاری رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، دمای هوا بین ۱۴ تا ۳۱ درجه سانتیگراد متغییر باشد.

گسترش لیست تیم‌های حاضر در رقابت‌های دوحه

در نوامبر، کشورهای حاضر در رقابت‌های جام جهانی قطر فهرستی شامل ماکسیمم ۲۶ بازیکن را معرفی خواهند کرد که ۳ بازیکن بیشتر از جام جهانی روسیه است.

داوران زن در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

برای نخستین بار قرار است ۳ زن در رقابت های فوتبال مردان به عنوان داور حضور پیدا کنند. ۳۶ داور برای مشارکت در این رقابت‌ها انتخاب شده‌اند.

یک داور زن فرانسوی، یک داور زن ژاپنی و یک داور زن اهل روانادا، این عناوین را برای نخستین بار به خود اختصاص داده‌اند.

جام جهانی 2022 قطر

فشرده‌ترین جام جهانی

با مساحتی کمی بیشتر از ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر و جمعیتی در حدود ۲.۹ میلیون نفر، قطر کوچکترین کشور جهان است که تاکنون میزبان رقابت‌های جام جهانی فوتبال شده است.

۸ استادیوم برای برگزاری این بازی‌ها آماده شده است که همگی در مساحتی به میزان ۵۰ کیلومتر در دوحه پایتخت این کشور قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

لغو سفر دریایی به قطر در ایام جام جهانی

هتل لاکچری تیم ملی در جام جهانی قطر/عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *