س٫ اسفند ۱۵ام, ۱۴۰۲

این نقاشی دزدی است

بر اساس شکایت اخیر مطرح‌شده در دادگاه فدرال، تابلونقاشی ون‌گوگ که در موسسه هنر دیترویت به نمایش گذاشته شده، سرقتی است.

به گزارش توریسم اینترنشنال،گاردین امروز ـ جمعه ـ ۱۳ ژانویه این خبر را اعلام کرده است.شکایت در ارتباط با اعلام سرقت تابلوی ون‌گوگ، روز سه‌شنبه توسط Brokerarte» Capital Partners» و مالک انحصاری آن با نام گوستاو سوتر که یک مجموعه‌دار هنری برزیلی است، مطرح شد. این ادعا حاکی از آن است که موسسه هنر دیترویت (DIA) این نقاشی را از فردی ناشناس که مالک قانونی آن نیست، برای نمایش قرض گرفته است.

نقاشی مذکور، یک اثر رنگ روغن به نام «Une Liseuse De Romans» یا The Novel Reader (رمان‌خوان) محصول سال ۱۸۸۸ است که زنی جوان با موهای تیره را در حال خواندن کتابی زرد نشان می‌دهد.

این نمایشگاه به عنوان بخشی از نمایشگاه ون‌گوگ در آمریکا، شامل ۷۴ اثر از مکتب هنری پست‌امپرسیونیست هلندی است که از ۵۰ منبع مختلف قرض گرفته شده است.

بر اساس این دادخواست، سوتر ـ مجموعه‌دار برزیلی ـ این نقاشی را در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۳.۷ میلیون دلار خریداری کرده اما بلافاصله پس از آن یک شخص ثالث نقاشی را تصاحب می‌کند و در این مدت مجموعه‌دار برزیلی هرگز از محل نقاشی مطلع نبوده است.

حالا سوتر متوجه شده که نقاشی ون‌گوگ بخشی از نمایشگاه دیترویت است که در ۲۲ ژانویه به پایان می‌رسد و در دادخواستی خواهان بازپس‌گیری تابلوی ارزشمند خود شده است.

در این ارتباط یک قاضی فدرال به DIA دستور داد تا نقاشی را جابه‌جا نکنند تا جلسه دادگاه در ۱۹ ژانویه تعیین‌کننده وضعیت باشد.

سوتر ارزش تابلوی ون‌گوگ را حداقل پنج میلیون دلار تخمین زده است.

بیشتر بخوانید:

معرفی برندگان جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۳

شاهکارهایی که وارونه نصب شده بودند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *