پ٫ فروردین ۳۰ام, ۱۴۰۳

بخش عمده بناهای تاریخی استان کرمان مرمت می شوند

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی از مرمت تقریبا تمام بناهای تاریخی استان کرمان که در تملک این وزارتخانه قرار دارند، خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه بیشتر بناهای در تملک این وزارتخانه در استان کرمان مرمت شده‌اند گفت: اگر بنایی در استان کرمان وجود دارد که مرمت نشده است، مالکیت آن در اختیار سایر اشخاص حقیقی و یا حقوقی است.

علی اصغر شالبافیان درنشست جمع‌بندی سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به رفسنجان  با تاکید براینکه بیشتر بناهای تاریخی تحت مالکیت وزارت میراث‌فرهنگی از طریق صندوق حفظ و احیا بناهای تاریخی به بخش خصوصی واگذار شده است اظهار کرد: اگر هر بنای تاریخی سرمایه‌گذار داشته باشد میراث‌فرهنگی آمادگی اعطای تسهیلات و تامین زیرساخت‌ها را دارد.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به بسته بودن درب‌های خانه تاریخی حاج آقا علی رفسنجان افزود: خانه حاج آقا علی در مالکیت اوقاف است که خوشبختانه با هماهنگی انجام گرفته با مدیران این دستگاه درب‌های این خانه به روی گردشگران باز می‌شود.

او با اشاره به اینکه انتظار می‌رود با حمایت یکی از شرکت‌های صنعتی و معدنی منطقه مشکلات پیش روی خانه تاریخی حاج‌آقا علی رفسنجان برطرف شود بیان کرد: وزارت میراث‌فرهنگی آمادگی دارد از محل تبصره ماده ۱۸ به بهره‌بردار جدید این بنا تسهیلات اعطا کند.
شالبافیان خواهان مرمت سایر بناهای جانبی خانه حاج آقا علی رفسنجان شد و خاطرنشان کرد: امیدواریم اوقاف نیز در این زمینه همکاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *