ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳
گردشگری سلامت

برخورد با اخلالگران روند نظام خدمات گردشگری سلامت در استان فارس

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس اعلام کرد : با اخلالگران روند نظام خدمات گردشگری سلامت در استان فارس برخورد قهری خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، ابراهیم بختیاری در پنجمین جلسه کمیته تخصصی گردشگری سلامت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس با همراهی تمامی دستگاه‌های نظارتی و امنیتی با اخلالگران روند نظام خدمات سلامت مقابله و برخورد قهری خواهد کرد.

سرپرست معاونت گردشگری فارس  به تمامی  دفاتر مجری گردشگری سلامت توصیه کرد: با هماهنگی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی فارس  و با محوریت کمیته سلامت این انجمن، نسبت به تهیه پکیج مشترک با عوامل سلامت تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی و معرفی به متقاضیان در کشورهای بازار هدف اهتمام ویژه بعمل آورند.

بختیاری همچنین گفت: بخش خصوصی  گردشگری این توانایی و قدرت را دارد که با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و جامعه پزشکی خدوم استان فارس ساختاری برای حذف اخلالگران سلامت تعریف کند  و خدمات شایسته و در شان میزبانی فارسیان به میهمانان متقاضی خدمات درمانی با نرخ متعادلی ارایه کند.

سرپرست معاونت گردشگری فارس با بیان اینکه تعریف چنین ساختاری ضمن ارایه خدمات اقامتی و خوراک استاندارد، موجب برخورداری متقاضیان از خدمات پزشکی مناسب نیز خواهد شد گفت: متاسفانه گاها شاهد بودیم که بیماران با خدمات پزشکی غیر استاندارد مواجه می شدند در حالی که مبالغ هنگفتی هم به واسطه ها و دلالان این حوزه پرداخت کرده بودند که با ایجاد ارتباط مستقیم با کارگزاران بخش خصوصی در کشورهای مبدا پل ارتباطی بخش خصوصی دفاتر خدمات مسافرتی استان ایجاد  و مصریم ورود متقاصیان سلامت تنها از این کانال انجام شود‌.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون تعداد بالایی از متقاضیان خدمات سلامت و پزشکی با تقاضای دریافت خدمات از تخصص های مختلف از کشورهای عمان ، عراق ، امارات   کویت و … وارد شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور می شوند افزود: متاسفانه با ورود سودجویان که عمدتا از کشورهای مبدا پشتیبانی و هدایت می شوند، نظام خدمات رسانی مناسب و استاندارد  در این استان دچار اختلال شده  که با حمایت استاندار محترم و معاون هماهنگی و گردشگری استاندار و شورای عالی گردشگری سلامت با سرعت هرچه تمام تر نسبت به سازمان دهی مناسب و جمع آوری این متخلفان اقدام خواهد شد.

بختیاری در ادامه یادآور شد: بخش خصوصی  گردشگری  و مشخصا انجمن صنفی  دفاتر خدمات مسافرتی هوایی و جهانگردی فارس با محوریت کمیته تخصصی سلامت این انجمن با حمایت کامل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با جدیت تمام پیگیر مشکلات این بخش است و همواره در حال رصد معضل دلالان سودجو خواهد بود.

بازار گردشگری سلامت کشورهای حوزه خلیج فارس  در دست حمله داران است

 فخری رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس درادامه این جلسه نیز طی سخنانی با بیان اینکه در این انجمن   ۱۰  کمیته تخصصی تشکیل شده که یکی از آن ها کمیته سلامت است گفت: در این کمیته تمامی مباحث و مشکلات پیش روی گردشگری سلامت مورد بازبینی و بررسی متخصصین و کارشناسان قرار می گیرد و خروجی آن چیزی جز  ساماندهی و توسعه  این نوع گردشگری در فارس  نیست.

وی با اشاره به اینکه   از مشکلات  گردشگری سلامت فارس فعالیت حمله داران در این حوزه است افزود:  با فعالیت این افراد چرخ گردشگری سلامت به حرکت در نمی آید و باید همه زیر چتر قانون کار کنند‌.

فخری ادامه داد: متاسفانه بازار  گردشگری سلامت کشورهای حوزه خلیج فارس  در دست حمله داران است و بازار کشوری مانند عراق را هم از دست داده ایم.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس افزود: برای نمونه از شهری مانند مشهد به کشور عراق ۱۰۵ پرواز ماهانه برقرار است و از شهری چون شیراز این رقم ناچیز یا بهتر بگوییم  به صفر می رسد.

فخری خواستار توجه بیشتر مسولان مربوطه نسبت به برقرای پروازهای مستقیم از شیراز به کشورهای هدف گردشگری سلامت این استان شد.

وی در خصوص فعالیت دفاتر تسهیل گری گردشگری نیز گفت: این دفاتر در حوزه گردشگری سلامت ورود کرده اند و سوال اینجاست چرا تنها فارس باید زیر بار فعالیت این دفاتر برود؟ در صورتی که در دیگر شهرها چنین نیست و آژانس ها مستقیما در حوزه گردشگری سلامت که تخصص هم دارند ورود کرده اند.

بیشتر بخوانید:

موزه تاریخ تجارت جندی‌شاپور برنده مدال برنز مسابقات فیلم‌سازی

نگهداری بزرگترین کتیبه دنیا در کازرون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *