ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-05-03 18:37:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

برگزاری جشن ملی توت فرنگی در کردستان

جشن ملی توت فرنگی در استان کردستان در تاریخ ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت برگزار می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان گفت: برگزاری جشن ملی برداشت توت‌ فرنگی فرصتی بی‌نظیر برای رونق و توسعه صنعت گردشگری استان است.

یعقوب گویلیان در گفت‌وگو با خبرنگاران از برگزاری جشن ملی برداشت توت‌ فرنگی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: این اقدام فرصتی بی‌نظیر برای رونق و توسعه صنعت گردشگری در منطقه است.

وی افزود: جشن ملی توت‌فرنگی چند سالی است که در سطح استان برگزار می‌شود و تاکنون توانسته در توسعه‌ شرایط اقتصادی، تولیدات جنبی و صنایع‌دستی، فروش فرآورده‌های کشاورزی و غیره نقش موثری داشته باشد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان به برگزاری مراسم امسال در سنندج اشاره کرد و افزود: این جشن ملی به همت سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، اتاق بازرگانی سنندج و با همکاری این اداره‌کل و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری این جشن ملی معرفی ظرفیت‌ها و رونق کشاورزی، احیاء سنت‌های قدیمی و فرهنگ بومی، محلی و انتقال به نسل آینده، آشنایی گردشگران با قابلیت‌های گردشگری استان است.

گویلیان، با بیان اینکه برپایی این‌گونه جشن‌ها به نوعی معرف میراث‌‌معنوی کردستان است یادآور شد: این مهم نقش به‌سزایی در حفظ، پاسداشت و انتقال فرهنگ‌های بومی به نسل جدید و همچنین معرفی جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی استان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *