پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳
نمایشگاه جزیره کیش

برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ ایران در کیش

نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ ایران در جزیره کیش از تاریخ ۱۴ تا ۱۷ شهریور برگزار خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ محدثه وحیدی امروز در نشست خبری نخستین نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش، اعلام کرد: این نمایشگاه با حضور کشورهای ایران، روسیه، ترکمنستان، آذربایجان، تاجیکستان، ازبکستان، ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، قرقیزستان ، عمان و قزاقستان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه در معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی و هنری ایران به جهانیان، بیان داشت: در نمایشگاه مذکور بخش‌های مختلف فرهنگ ایران زمین از جمله هنرهای تجسمی، کتاب، جاذبه‌های غذایی، صنایع دستی، موسیقی، هنرهای سنتی، پوشاک و گردشگری در معرض دید گردشگران داخلی و خارجی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی تاکنون ۶۰ مجموعه فعال از استان‌های مختلف کشور در حوزه صنایع دستی، ۱۱ انتشاراتی، ۱۱ آژانس گردشگری داخلی و خارجی، هشت هتل، ۴۰ شرکت استارتاپی، دو دانشگاه و شش موزه خصوصی و یک موزه دانشگاهی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

*کیش هر ماه میزبان دو نمایشگاه ملی و بین‌المللی می‌شود

مدیر بازاریابی و تبلیغات گردشگری منطقه آزاد کیش نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های فراوان این جزیره در بخش مختلف به ویژه حوزه گردشگری، گفت: برای معرفی هر چه بیشتر این ظرفیت‌ها و توسعه گردشگری در این منطقه، هر ماه دو نمایشگاه ملی و بین‌المللی تا پایان امسال در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

سعید یکه‌دهقان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: این نمایشگاه‌ها می‌تواند در کنار اجرای برنامه‌های مناسبتی و رویدادهای مرتبط با جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ گام‌های مثبتی در رونق گردشگری ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:

افزایش پروازهای کیش به مقاصد دبی و مسقط

ایجاد شهرک های نمایشگاهی در جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *