پ٫ فروردین ۳۰ام, ۱۴۰۳

برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در سردشت

اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در شهرستان سردشت برگزار می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سردشت گفت: نخستین همایش فرصتهای سرمایه گذاری گردشگری بهار سال آینده در شهرستان برگزار خواهد شد.

صلاح محمدی در این زمینه اظهار کرد: با توجه به وجود منابع آبی، گردشگری آب به عنوان اولویت طرح‌های سرمایه گذاری در این شهرستان انتخاب شده است.

وی افزود: در همین راستا وزارت نیرو برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری آب اقدامات لازم را برای مطالعه ضلع شرقی سد سردشت و محور سردشت به پیرانشهر انجام داده و موافقت برای اجرای طرح‌های گردشگری صادر شده است.

محمدی گفت: برای برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه گذاری گردشگری در سال آینده از نهادهای دولتی مانند بنیاد علوی، بنیاد مستضعفان و بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری درحوزه گردشگری و معرفی ظرفیت‌های موجود در این شهرستان دعوت خواهد شد.

وی تاکیدکرد: حمایت از ایجاد طرح‌های نوین ازجمله اجرای طرح اسکله، زیپ‌لاین، تله‌کابین، پل معلق و اکوکمپ جنگلی در سردشت در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی قرار گرفته است.

محمدی، با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری در منطقه سردشت و شهرهای حومه افزود: شهر ربط نیز ظرفیت بالایی برای ایجاد واحدهای بوم‌گردی دارد و در سطح استان نخستین واحد بوم‌گردی در این شهر ایجاد شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سردشت اضافه کرد: در حال حاضر هفت واحد بوم‌گردی در سردشت فعال است و از سرمایه‌گذاری در این حوزه حمایت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *