پ٫ اسفند ۳ام, ۱۴۰۲

برگزاری ۳ جشنواره بومی محلی در استان لرستان

رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی استان لرستان از برگزاری ۳ جشنواره محلی گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، حجت‌الله عباسیان امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برگزاری جشنواره ملی «چوقا» در الیگودرز، جشنواره «تال» و جشنواره ملی فرهنگی اقوام ایرانی در خرم‌آباد طی سال جاری در سطح استان، در دست اقدام است.

وی ادامه داد: همچنین در سال جاری در این حوزه رویدادهای مهمی از جمله جشنواره بازی‌های محلی «دال پلان»، جشنواره «قیقاچ» و جشنواره غذاهای محلی در استان برگزار شد.

معاون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اظهار کرد: جشنواره ملی فرهنگ اقوام ایرانی به‌عنوان رویدادی که در سال‌های اخیر با حضور استان‌های مختلف کشور در محل قلعه «فلک‌الافلاک» برگزار شده، امسال نیز برگزار خواهد شد.

عباسیان با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره «تال» نیز باتوجه‌به ثبت جهانی کمانچه در دست اقدام است، افزود: لرستان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه موسیقی محلی دارد که باید به نحو مطلوبی معرفی شود.

وی، همچنین با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه توسعه گردشگری، گفت: در صورت تأمین اعتبار لازم سه دوره آموزشی کوتاه‌مدت ویژه بخش خصوصی با عناوین توانمندسازی کارکنان مراکز اقامتی و پذیرایی، توانمندسازی بلدهای محلی و دهیاران روستاهای گردشگرپذیر و توانمندسازی دست‌اندرکاران گردشگری سلامت برگزار می‌شود.

معاون میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با بیان اینکه دوره آموزشی کوتاه‌مدت یک‌روزه با عنوان گردشگری روستایی نیز برای آموزش همکاران و روستاهای هدف گردشگری استان در دست اقدام است، اضافه کرد: علاوه بر این، دوره مجازی اصول کنترل پروژه و نظارت بر طرح‌های گردشگری نیز به تعداد ۳۸ نفر از کارکنان این دستگاه برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *