د٫ اردیبهشت ۳۱ام, ۱۴۰۳

بهره مندی فعالان صنایع دستی از تعرفه های بخش صنعت

فعالان صنایع‌دستی از تعرفه‌های بخش صنعت در مورد حامل‌های انرژی بهره مند می شوند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی از مکاتبه ضرغامی با وزرای نفت و نیرو با هدف برخورداری فعالان صنایع‌دستی از تعرفه‌های بخش صنعت در مورد حامل‌های انرژی خبر داد.

فرهاد غلامعلی فلاح، با اشاره به حمایت‌های این وزارتخانه از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی در بخش‌های مختلف، گفت: وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌های جداگانه به وزرای نفت و نیرو از آن‌ها درخواست کرده است تا فعالان صنایع‌دستی از تسهیلات مندرج در تبصره ۲ ماده ۲ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی بهره‌مند شوند.

وی افزود: بر اساس این تبصره حمایتی از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی مصوب سال ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی و ماده ۴ آئین‌نامه اجرایی این قانون مصوب ۹ مرداد ۱۴۰۰ هیئت وزیران، دارندگان مجوز فعالیت‌های موضوع قانون، برای بهره‌مندی از تعرفه‌های بخش صنعت در مورد حامل‌های انرژی (آب، برق و گاز) و تسهیلات بانکی، می‌توانند حسب مورد تقاضای خود را به واحدهای استانی وزارتخانه‌های مجری ارائه و یا به صورت الکترونیکی ثبت کنند تا در صورت تأیید فعالیت و اعتبار مجوز آن‌ها، به‌منظور اعمال تعرفه مذکور با رعایت ضوابط و قوانین مرتبط به دستگاه‌های ذی‌ربط معرفی شوند.

به گفته فلاح، دستگاه‌های مذکور نیز موظفند از تاریخ معرفی نسبت به اعمال تعرفه‌های بخش صنعت، در مورد واحدهای معرفی‌شده اقدام کنند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه این موضوع مورد توجه و تاکید وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته و سیدعزت‌الله ضرغامی ۲۲ آبان امسال در نامه‌هایی به وزرای نفت و نیرو خواستار تحقق این موضوع شده است.

فلاح ادامه داد: در همین ارتباط پیگیری‌های لازم انجام شده و در مرحله اول نشست‌هایی را با شرکت توانیر برگزار کردیم و در مراحل بعدی نشست‌های تخصصی با شرکت ملی گاز برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و نیز گلایه‌مندی برخی از فعالان و استادکاران صنایع‌دستی درباره تعرفه‌های حامل انرژی از جمله افزایش بی‌سابقه مبلغ قبض گاز برای کارگاه‌های شیشه‌گری و تولید شیشه و آبگینه، این موضوع به صورت جدی در دستور کار است و تا به دست آوردن نتیجه مطلوب نشست‌های تخصصی با شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه‌های نفت و نیرو را ادامه می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *