ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲
بیمه گردشگران عراقی

بیمه اجباری گردشگری عراقی دریافت نمی شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر اعلام کرد : دستور توقف دریافت بیمه اجباری گردشگری عراقی صادر شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، بر اساس آمارهای اعلام شده، شمار گردشگران خارجی که در ماه جولای از پرتغال بازدید کرده‌اند، در مقایسه با همین بازه زمانی در دوران پیش از همه‌گیری کرونا نیز فراتر رفته است.

ماه گذشته میلادی، بیش از ۱.۸ میلیون گردشگر خارجی در هتل‌های پرتغال اقامت کردند، این درحالی است که سال گذشته زمانی که محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کرونا پابرجا بود، این آمار برای گردشگران حدود ۶۰۰ هزار نفر اعلام شده بود. شمار گردشگران در جولای سال ۲۰۱۹ نیز ۱.۷۸ میلون نفر گزارش شده بود، که در آن زمان یک آمار بی‌سابقه برای صنعت گردشگری پرتغال محسوب می‌شد.

صنعت گردشگری پرتغال، پیش از شیوع ویروس کرونا و فلج شدن مسافرت در سطح جهانی، حدود ۱۵ درصد از تولیدات ناخالص داخلی را دربرمی‌گرفت.

البته، تعداد گردشگران خارجی در هفت‌ ماه نخست امسال ۸.۱ میلیون نفر اعلام شده است که حدود یک میلیون نفر از گردشگران همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ کمتر است.

گردشگران اسپانیایی با ۲۸۵ هزار و ۹۰۰ نفر بیشترین سهم را در گردشگران خارجی داشتند که در ماه جولای به پرتغال سفر کردند. گردشگران بریتانیایی و آمریکایی نیز به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

چندی پیش نیز وزیر گردشگری فرانسه از پررونق شدن صنعت گردشگری این کشور در تابستان امسال خبر داد.

بیشتر بخوانید:

ایجاد کنسولگری عراق در اصفهان

ایجاد شهر هوشمند پایدار در منطقه باستانی اور عراق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *