ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳

تاکید وزیر بهداشت بر ظرفیت های قابل توجه استان مازندران در زمینه “گردشگری سلامت”

وزیر بهداشت در جلسه شورای اداری شهرستان نور بر ظرفیت های قابل توجه استان مازندران در زمینه گردشگری سلامت تاکید کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، امروز جمعه ۲۰ اسفندماه در جلسه شورای اداری شهرستان نور که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه میزان مرگ و میر مردم در استان مازندران، چندین برابر مرگ و میر کرونا است. در این استان ۹۹ پایگاه اورژانس جاده‌ای فعال است، اما باید با برنامه‌ریزی و ارتقای فرهنگ رانندگی و ترافیکی از وقوع تصادفات پیشگیری کرد.

وی افزود: بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان نور، فرسوده و دارای قدمت ۶۰ ساله است. از پروژه بیمارستان جایگزین ۱۶۰ تختخوابی نور بازدید کردیم و باید مشکلات آن حل و تکمیل شود تا به مردم این منطقه و گردشگران، خدمات مورد نیاز را ارائه کند؛ همچنین تأمین سی تی اسکن در شهرستان نور در دستور کار قرار دارد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: مازندران با توجه به پتانسیل طبیعی، می‌تواند قطب گردشگری سلامت شود و نیاز است که بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه مشارکت کند. متأسفانه یکی از مشکلات استان مازندران، رشد جمعیت بسیار پایین و حرکت آن به سمت سالمندی است و رشد جمعیت در کشور بسیار کاهش یافته که یک خطر بزرگی است و باید در این زمینه، اقدامات فرهنگی و بین بخشی انجام شود. در سال‌های قبل از فرزند کمتر زندگی بهتر سخن می‌گفتند که این شعار اشتباه است، چون با فرزند کمتر، زندگی بهتر نمی‌شود.

وی افزود: فلسفه حضور اعضای کابینه و سفر‌های استانی رئیس جمهوری و وزرا، روبرویی مستقیم با مشکلات مردم است. منکر مشکلاتی که در طول سال‌های متمادی انباشته شده، نیستیم و قطعا هیچ کسی توان حل مشکلات در چند روز را ندارد و نیاز به زمان، تدبیر، برنامه‌ریزی، بودجه و نظارت دارد. می‌توانستیم در دفترمان پشت میز بنشینیم و مشکلات را با نامه‌ها بررسی کنیم، اما حضور در مناطق مختلف به معنی عزم دولت برای حل مشکلات است.

عین اللهی گفت: باید نسبت به تمام نعماتی که خدا به ما داده، شاکر باشیم. امروز کار و تلاش بیشتر یک جهاد فی سبیل الله است. برخی تصور می‌کردند که جهاد فقط مربوط به دوران دفاع مقدس است، اما جهاد ادامه دارد. دشمنان از ابتدای انقلاب تاکنون، ممانعت‌ها و مشکلات از جمله تحریم و فشار‌های اقتصادی را علیه ایران و مردم ما تحمیل کرده، اما نباید در پازل دشمنان، بازی کنیم بلکه باید دشمنان و اهداف آن‌ها را بشناسیم و در جهت مقابله با آن گام برداریم. امروز هیچ فاصله‌ای بین دولت و مردم وجود ندارد و دولتی موفق است که به مردم وابسته باشد و آخرین تجربه مشارکت گرفتن از مردم، مربوط به کرونا و واکسیناسیون است.

وی ادامه داد: خیلی از کشور‌های به اصطلاح قوی مانند آمریکا و کشور‌های اروپایی در کرونا دچار درماندگی شدند، اما در حال حاضر وضعیت کرونا در ایران از نظر تعداد مبتلایان، بستری و فوت بیماران وضعیت مناسبی دارد و یکی از کشور‌های موفق هستیم، چون مردم به ما کمک کردند و وارد صحنه شدند و حجم قابل توجهی واکسن کرونا تزریق شد و خیلی از کشورها، قدرت اصلی که مردم هستند را ندارند. نیرو‌های بهداشتی و درمانی هم در مقابله با کرونا خوش درخشیدند.

وزیر بهداشت گفت: مازندران، نگین گردشگری و مهمان‌نوازی کشور است و طبیعت، جغرافیا و تنوع آب و هوایی آن، یک نعمت خدادادی است. بخشی از طرح آزادسازی سواحل و حریم دریا در استان مازندران اجرا شده، اما مهم‌تر از آزادسازی، پاکسازی سواحل است و امروز نباید شاهد آلودگی سواحل، زباله و فاضلاب در این مناطق باشیم.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *