پ٫ اسفند ۳ام, ۱۴۰۲
کاخ نیاوران

تجهیز مجموعه کاخ نیاوران به راهنمای گردشگری صوتی

برای اولین بار مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به سیستم راهنمای صوتی مجهز شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ با هدف ارائه اطلاعات بناها و آثار تاریخی به نمایش درآمده در موزه های این مجموعه از طریق روش های مختلف و فناوری های روز، راهنمای گردشگری صوتی راه اندازی شده است.

این راهنما شامل معرفی ۶ موزه مجموعه، باغ تاریخی نیاوران و همچنین روایت وقایع تاریخی از قاجار تا پهلوی است که به استقبال گردشگران می آید تا قصه‌های نیاوران را برای بازدیدکنندگان روایت کرده و اطلاعات مربوط به هر جاذبه را به شکل کامل به علاقه مندان ارائه ‌دهد.

بازدیدکنندگان در بدو ورود به مجموعه نیاوران یا در طول بازدید می توانند به دو شکل استفاده از دستگاه و همچنین نصب اپلیکیشن مربوطه بر روی تلفن همراه خود، با اسکن کیوآرکد تابلو‌های نصب شده در مسیر، به محتوای صوتی مجموعه نیاوران دسترسی پیدا کرده و گوشه و کنار این مجموعه را کند و کاو کنند. این راهنما به گردشگران کمک می‌کند با سرعت دلخواه خود از جاذبه‌های گردشگری و موزه‌های این مجموعه بازدید کرده و لذت ببرند.

راهنمای گردشگری صوتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به سفارش این مجموعه و با حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طراحی و تولید شده و طی برنامه ریزی انجام شده در آینده نزدیک به زبان انگلیسی نیز مجهز می شود.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با بزرگ‌ترین باغ پرندگان ایران

رونمایی از قدیمی‌ترین پرده درویشی عاشورا در کاخ گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *