ی٫ خرداد ۶ام, ۱۴۰۳
تهران

تدوین نخستین سند گردشگری شهر تهران

با تاکید استاندار تهران نخستین سند گردشگری شهر تهران تدوین و آماده سازی شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه با تاکید استاندار تهران قرار است نخستین سند گردشگری شهر تهران تدوین شود، گفت: طبق مذاکراتی که با شرکت پست انجام شد، این مجموعه تمایل به واگذاری خانه مستوفی الممالک به شهرداری تهران دارد.

مهرشاد کاظمی گفت: همانطور که می‌دانید تصویب روزی به نام «روز تهران» در شورای چهارم شهر تهران در سال ۱۳۹۵ انجام شد و و بر همین مبنا شهرداری تهران مکلف شد با هدف شناساندن هویت، تاریخ و همچنین جاذبه‌های گردشگری شهر تهران برنامه‌های متنوعی را در پایتخت برگزار کند.

وی با بیان اینکه از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزاری مراسم و برنامه‌های ویژه روز تهران تا حدودی محدود شده بود، افزود:، اما امسال نخستین سالی است که مدیریت شهری اقدام به برگزاری برنامه‌های متنوع گردشگری و تهران شناسی و حضور گسترده در شبکه‌های مجازی کرده است.

برگزاری هفته فرهنگی تهران در کشور تاجیکستان

رئیس ستاد گردشگری شهر تهران با اشاره به همزمانی هفته تهران با هفته گردشگری، ادامه داد: امسال تور تهران گردی برای شرکت کنندگان همایش شهید الدور که از کشور لبنان، عراق و برزیل بودند، برگزار شد. همچنین تور ویژه هنرمندان تاجیکستانی که شامل دانشجویان و وزیر فرهنگ این کشور می‌شد نیز برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه در جریان این تور جاذبه‌های گردشگری تهران برای وزیر فرهنگ تاجیکستان قابل توجه بود، یادآور شد: همچنین پیشنهاد شد تا هفته فرهنگی تهران در کشور تاجیکستان برگزار شود.

کاظمی با اشاره به تور ویژه مدیران و مسئولان مدیریت شهری شیراز در هفته تهران بیان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده در هفته تهران می‌توان به چاپ کتاب «سر در مقدس» ویژه کتیبه‌ای در سر در حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع)، چاپ نشریه روایت تهران قصه طرشت تا سعادت آباد، تدوین قصه کودک و نوجوان، قصه ورزش و تفریح، قصه ویلا و تدوین کتاب غذاها، شیرینی جات و نوشیدنی‌های محلی شهر تهران اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات در این زمینه در شبکه‌های مجازی تاکید کرد: رونمایی از گاه شمار بلدیه و شهرداری تهران به صورت پی دی اف در یکصد سال گذشته و رونمایی از ۸ کلیپ از جاذبه‌های گردشگری تهران نیز در این هفته به صورت گسترده انجام شده است.

رئیس ستاد گردشگری شهر تهران در ادامه اجرای برنامه‌های مشارکتی را بخش دیگری از اقدامات انجام شده در هفته تهران دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان، خلاق و استارت آپ، اعلام آمادگی در واگذاری عمارت مستوفی الممالک از سوی شرکت پست به شهرداری تهران، مشارکت در برگزاری هفته گردشگری و تهران در مجموعه فرهنگی عباس آباد با حضور وزاری گردشگری و میراث فرهنگی و ارتباطات و فناوری، شرکت در اولین کارگروه گردشگری استان تهران با حضور استاندار و مدیران ارشد استان و ارایه پیشنهاد تدوین نخستین سند جامع گردشگری تهران و توجه به مسیر گردشگری کن و قرار گرفتن این مباحث در یک مصوبه نیز انجام شد.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با موزه های تهران همراه با آدرس و جزئیات بازدید

برپایی جشنواره غذای اقوام ایرانی در کوشک امیرسلیمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *