س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

تشکیل کارگروه های ۱۲ گانه گردشگری در شهر یزد

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد از تشکیل کارگروه های ۱۲ گانه گردشگری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ حجت‌الاسلام مجتبی صداقت، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، امروز، ۱۱ اسفندماه  در جلسه معرفی و آشنایی با هیئت‌ اندیشه‌ورز گردشگری و مراسم اهدای حکم ابلاغ به دبیران کارگروه‌های گردشگری این هیئت، با اشاره به اینکه شهر کهن یزد مملو از میراث فرهنگی و سرمایه‌های گردشگری است، اظهار کرد: یزد با توجه به جهانی شدن بافت تاریخی آن، بیش از هر زمان دیگری نیاز به معرفی دارد.

وی با اشاره به رشد چشمگیر گردشگری در کشور و به تبع آن استان یزد طی دو دهه اخیر، افزود: توسعه گردشگری اکنون با همه کم و کاستی‌های موجود، توان رقابت با برخی صنایع را دارد و توانسته درآمد خوبی عاید استان و فعالان این بخش کند.

صداقت با اشاره به نیازهای حوزه گردشگری یزد اعم از زیرساختی و فرهنگی بیان کرد: در همین راستا هیئت اندیشه‌ورز گردشگری با ۱۲ کارگروه تشکیل شده و بارقه‌های امید برای وقوع اتفاقات خوب در این حوزه ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد از گردشگری شهری به عنوان یکی از مهمترین شاخه‌های گردشگری یاد کرد و گفت: شهر یزد به دلیل برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، از ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه ابنیه تاریخی یزد به طور عمده مقصد گردشگری بسیاری از مسافران این شهر تاریخی هستند، تصریح کرد: برای ساماندهی وضعیت موجود و پاسخ به سلایق گردشگران و بهبود وضعیت گردشگری، نیاز به گروه‌هایی وجود دارد که بتوانند با همکاری‌های مؤثر و سودمند، گردشگری یزد را روی ریل پیشرفت قرار دهند.

صداقت از گردشگری به عنوان یک پدیده اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یاد کرد و گفت: برای تحقق کارکردهای گردشگری در حوزه‌های مختلف، علاوه بر ایجاد هیئت اندیشه‌ورز، کارگروه‌های ۱۲ گانه گردشگری نیز شکل گرفته که قرار است در فرهنگسرای شهید حسن‌پور برنامه‌ها و پروژه‌های مختلف خود را پیگیری کنند.

معاون فرهنگی شهردار یزد، تعامل و هم افزایی شکل گرفته بین این کارگروه‌ها را خوب ارزیابی کرد و گفت: این کارگروه‌ها باید با تحقیق و پژوهش کار خود را به پیش ببرند و برنامه‌های خود را در دو قالب طولانی مدت ویژه و پروژه‌های ادامه دار و موقت تعریف کنند.

صداقت با اشاره به اینکه کارگروه‌ها می‌توانند دغدغه‌ها و مشکلات خود را با کمیسیون گردشگری شورای شهر بیان کنند و از آنها کمک بگیرند، افزود: آسیب و دغدغه در حوزه گردشگری بسیار زیاد است و می‌توان با استفاده از توان و ظرفیت افراد متخصص، به برنامه‌های خوبی در زمینه گردشگری به ویژه گردشگری شهری دست پیدا کنیم.

یادآور می‌شود در این نشست کارگروه‌های ۱۲ گانه هیئت اندیشه‌ورز گردشگری شهری شامل کارگروه‌های رویداد، نجوم، آواها و نواها، سلامت، فرهنگی و تاریخی، گردشگری هوشمند، معنوی مذهبی، کودک و نوجوان، انقلاب و دفاع مقدس، خوراک، گردشگری پایدار و گردشگری هنر معرفی و احکام دبیران این کارگروه‌ها به آنها ابلاغ شد.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *