ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳
اماکن گردشگری ترسناک

تصاویری از ترسناک ترین و مرموزترین جاذبه های ایران

بازدید از مکان های مرموز و خطرناک همیشه علاقه مندان خاص خود را به همراه دارد. در ایران هم اماکن گردشگری بسیاری وجود دارد که به مرموز و ترسناک بودن معروف هستند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، اگر قصد یک سفر ماجراجویی هیجان انگیز و کمی ترسناک را دارید، نیازی نیست که به خارج کشور سفر کنید. در همین ایران ما جاذبه‌ هایی وجود دارند که شما با پای گذاشتن در آن‌ها حس واقعی ترس را تجربه می‌کنید و آدرنالین خونتان بالا می‌رود!

امروز چند مورد از این مکان‌ها را معرفی خواهیم کرد. بنابراین، با مجله ما همراه باشید تا سری به جاذبه‌های ترسناک اطراف تهران بزنیم.

در روستای تیس در نزدیک چابهار، یک قبرستان قدیمی وجود دارد که با سنگ قبر‌های عجیب مزین شده اند. مردم محلی بلوچ به اینجا جن سنط یا همان قبرستان جن‌ها میگویند.

همه این قبر‌ها در یک ردیف و بر روی سطح صخره‌ای بصورت مستقیم کنده شده اند! همان طور که متوجه شدید شکل این قبر‌ها با تمامی قبر‌هایی که تابحال دیده اید، متمایز است.

ساکنان این شهر معتقد هستند که این جا گورستان جن هاست و مخصوصا در حین شب نباید از این مکان گذر کرد و در غیر اینصورت عذاب سختی درانتظار شخص خاطی است.

گورستان جن ها در چابهار

غار پَراو در ایران

غار پَراو در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه قرار گرفته است.

این غار که سکوت مطلق و ترسناکی در آن جاری است از عمق دار‌ترین و صعب العبورترین غار‌های دنیاست؛ که ورود به آن برای گردشگران و حتی غار نوردان بدون داشتن تجربه و اموزش‌های کافی می‌شود میتوان گفت که تا حدی ناممکن است.

این غار همیشه هوایی سرد دارد و دیوارهایش از نوع ریزشی هستند.

غار پَراو در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه قرار گرفته است.

مثلث برمودای ایران

کویر به خودی خود مملو از رمز و راز است. ریگ زار ترسناک و خارق العاده‌ای به اسم «ریگ جن» در منطقه کویری سمنان در ۱۷۰ کیلومتری تهران قرار گرفته که هر موجود زنده‌ای که به آن سفر میکند را به کام مرگ می‌کشاند.

این منطقه که یکی از داغ‌ترین نقاط روی زمین است، پوشیده از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمک است که آنرا به یکی از صعب العبورترین ناحیه‌ها دنیا تبدیل نموده است.

در طول قرن ها، هیچوقت کسی موفق به گذر از این ناحیه نشده و هیچ جانوری نیز در آن زندگی نمی‌کند. به علت وقوع حوادث بی پاسخ و بدون منطق زیاد در این منطقه، عنوان «مثلث برمودای ایران» را به آن داده اند.

ریگ زار ترسناک و خارق العاده‌ به اسم «ریگ جن» در منطقه کویری سمنان

ماجراجویی در دره زمان

دره زمان یک منطقه خوش آب و هوا در نزدیکی تهران است که اخیرا بسیاری از گردشگران برای ماجراجویی در آن راهی منطقه پلور دماوند می‌شوند.

این منطقه تا سال ۹۵ بسیار بکر و دست نخورده بود، ولی با گسترش تور‌های یکروزه به این مقصد، دگر از بکر بودن خبری نیست.

اگر از خیس شدن، سرما و در آب ماندن به مدت طولانی می‌ترسید، اینجا مکان مناسبی برای شما نیست! دسترسی به دره زمان از جاده هراز امکان پذیر است.

هنگامی که به منطقه پلور رسیدید، وارد جاده فرعی سد لار شوید، در ابتدای این مسیر فرعی پلی بزرگ قرار دارد که باید ماشین خود را در مجاورت آن پارک کنید. ماجراجویی در دره زمان از اینجا آغاز می‌شود.

خب! از همان ابتدا باید پای خود را درون آب یخ رودخانه پلور بگذارید. خیلی‌ها همین جا از ادامه مسیر منصرف می‌شوند! اما بهتر است طاقت بیاورید، چرا که ارزشش را دارد.

کمی که پایتان را در آب نگه دارید، رفته رفته پایتان سر می‌شود و دیگر چیزی احساس نمی‌کنید! هرچه که جلوتر بروید، مسیر زیباتر، ولی سخت‌تر خواهد شد. در برخی نقاط تا نزدیکی‌های گردن درون آب خواهید رفت. همچنین در بعضی از نقاط نیز شدت آب به حدی تند می‌شود که اگر طناب به همراه نداشته باشید و یا دستان هم را نگیرید، آب شما را خواهد برد.

اگر شجاع باشید و تا انتهای مسیر پیش بروید، به آبشاری منحصر به فرد خواهید رسید که بدون هیچ مقدمه‌ای از درون کوه بیرون می‌ریزد! بسیاری از گردشگران تن خود را به این آبشار می‌سپارند و خستگی این مسیر را از تنشان بیرون می‌کنند.

دره زمان یک منطقه خوش آب و هوا در نزدیکی تهران است

در کنار خفاش های غار رودافشان

خفاش‌های رودافشان در اعماق این غار و در تاریکی محض آن زندگی می‌کنند. اگر از این حیوان عجیب و غریب نمی‌ترسید، ماجراجویی در این غار اوقات خوشی را برایتان رقم خواهد زد.

برای رسیدن به این غار باید وارد جاده فیروزکوه شوید. ۲۵ کیلومتر قبل از فیروزکوه و در منطقه سید آباد، تابلوی غار رودافشان را خواهید دید.

هنگامی که به روستای رود افشان رسیدید، خودروی خود را پارک کنید، هدلایت‌های خود را آماده کنید و آماده ماجراجویی در یکی از پر رمز و راز‌ترین غار‌های ایران شوید.

دهانه غار رودافشان، یکی از بزرگترین دهانه‌های غار در کشور است. کمی که از دهانه پائین بروید، هم هوا سرد‌تر می‌شود و فضا تاریک و وهم انگیز خواهد شد.

هرچه که جلوتر بروید، سر و صدا‌های عجیبی را خواهید شنید. صدایی شبیه به جیغ انسان ها! خفاش‌ها موجودات بد بو و پر سر و صدایی هستند. بنابراین، اگر تمایل دارید که آن‌ها را در محل زندگی اصلیشان از نزدیک تماشا کنید، کافیست این صدا‌ها را دنبال کنید.

غار رودافشان فقط به خاطر وجود خفاش‌ها ترسناک نیست، کف این غار در بسیاری از نقاط بسیار لیز است و در برخی مکان‌ها هم باید دست به سنگ شوید، پس حسابی مراقب باشید تا بلایی سر خودتان نیاورید!

غار رودافشان به خاطر وجود خفاش‌ ها ترسناک است

جنگل مه آلود پاسند

مناطق مه گرفته همیشه پر از رمز و راز بوده و به دلیل اینکه چشم‌های ما در مه به خوبی قادر به تشخیص اشیا نیست، می‌تواند بسیار ترسناک باشد.

اگر قصد سفر به جنگل‌های شمال و مازندران را دارید و به دنبال مکان‌های مرموز و جاذبه‌های ترسناک اطراف تهران هستید، سری به شهرستان بهشهر بزنید.

در مسیر دسترسی به روستای پاسند و جنگل پر از مه آن، در جاد بهشهر بعد از ۳ کیلومتر رانندگی به سمت شرق بروید. جنگل پاسند یکی از نقاط دست نخورده و بکر شمال ایران است.

جنگل پاسند یکی از نقاط دست نخورده و بکر شمال ایران است

قلعه رودخان

اگر چه قلعه رودخان یکی از زیباترین و بزرگترین قلعه آجری در ایران است، اما تنها کافیست که در یک روز مه آلود برای دیدن آن رهسپار شوید.

این قلعه در روز‌هایی به جز روز‌های اوج گردشگری بسیار خلوت بوده و اگر هوا مه آلود و سرد باشد و شما هم تنها در آن قلعه باشید می‌تواند به یکی از جاذبه‌های ترسناک اطراف تهران تبدیل شود.

از تاریخچه قلعه که به زمان ساسانیان بر می‌گردد و بعد‌ها در آن جنگ‌های فراوانی اتفاق می‌افتد اگر بدانید شاید با تصویرسازی آن‌ها و ارواح مرده در آن بیشتر از این مکان واهمه پیدا کنید.

قلعه رودخان یکی از زیباترین و بزرگترین قلعه آجری در ایران است

دریاچه ارواح

در ۱۲ کیلومتری شهر نوشهر قرار دارد و بخاطر گذشته‌های دور نام عجیب و غریب و شاید اندکی ترسناکی را بخود اختصاص داده است. این دریاچه بیش‌تر وقت‌ها مه گرفته است که بین درخت‌های جنگل خودش را مخفی نموده و راه دسترسی به اون هم سخته و هم پرخطر.

اگرچه که در مسیر رسیدن به دریاچه خطر گذر از جنگل و احتمال مواجه با حیوانات وحشی وجود دارد، ولی افراد بسیاری به اینجا آمدند.

ترکیب درختان مرده و مه‌ای که بیش‌تر وقت‌ها روی دریاچه را گرفته با صدای حیوانات وحشی منطقه، همگی سبب شده تا لقب دریاچه ارواح را بخود اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید:

اینفوگرافیک/بناهای تاریخی که سیل تخریب کرد

نگرانی ها از تقویت پروژه ایران هراسی با آغاز جام جهانی قطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *