چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
انگلیس

تعطیلی موزه‌ها و تئاترها در انگلیس به خاطر گرانی حامل‌های انرژی

افزایش قیمت سوخت در کشور انگلیس و اروپا باعث شده تا موزه ها و تئاترها تعطیل شوند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،رشد روز افزون قیمت حامل‌های انرژی موجب شده است بسیاری از متولیان مکان‌های گردشگری و تاریخی از جمله موز‌ه‌ها، تئاترها و قلعه‌های تاریخی مجبور شوند نیروهای خود را کم کرده و ساعت فعالیت خود را هم پایین بیاورند.

تئاترها، موزه‌ها و قلعه‌ها در کنار دیگر مکان‌های تاریخی در انگلیس تصمیم گرفته‌اند تا نیروهای خود را کم کرده، دمای محیط و ساعات کاری خود را پایین آورده و نهایتاً برخی از اتاق‌ها را هم تعطیل کنند.

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که ۹۰ درصد این مکان‌های فرهنگی و گردشگری در سراسر انگلیس نگران آن هستند که مجبور شوند به صورت دائم فعالیت خود را تعطیل کنند.

نکته مهم دیگر آنکه ۸۴ درصد آنها مجبورند برای آنکه بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند هزینه‌های‌شان را کم کنند. این تحقیق از سوی مؤسسه وان پل انجام شده و در نظرسنجی آن ۵۰۰ نفر از کسانی که در تصمیم‌گیری برای نهادهای تاریخی، فرهنگی و گردشگری انگلیس شامل موزه‌ها، نمایشگاه‌ها، تئاترها، هتل‌ها و قلعه‌های قدیمی دخیل هستند، شرکت کرده‌اند.

فیت کیچن، کارشناس مؤسسه اکلسیاستیکال، می‌گوید از هر ۱۰ مدیر اماکن تاریخی و گردشگری ۹ نفر همین حالا درباره آینده مجموعه خود نگران هستند.

 اگر بحران کنونی ادامه پیدا کنند بسیاری از نهادهای مدیریت کننده اماکن تاریخی در انگلیس طی چند سال آینده مجبور به تعطیلی خواهند بود و این یک شوک بزرگ و غم‌انگیز است.

نیمی از این مراکز همین حالا روند اخراج نیروهای‌شان را کلید زده‌ و تقریباً همه آنها ساعت فعالیت و باز بودن خود را هم کم کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

مسیحیان ولز و انگلیس جزو اقلیت های مذهبی شدند

محل بازی فوتبال ایران و انگلیس مشخص شد/فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *