چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

تور لیدر ها در مراکز گردشگری سنتی و بومگردی سیستان و بلوچستان مستقر می‌شوند

رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان از مستقر شدن تور لیدر های در مراکز بومگردی و سنتی استان در ایام نوروز به منظور خدمات رسانی به گردشگران نوروزی خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، عبدالسلام محمدی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: نخستین جلسه ستاد خدمات سفرهای نوروزی شهرستان در محل فرمانداری برگزار و پیرامون خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی ۱۴۰۳ بحث و تبادل نظر شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیب وسوران افزود: در این جلسه مقرر شد تا پذیرایی، راهنمایی و میزبانی از مسافران نوروزی به شیوه‌های سنتی و بهره‌گیری از بافت بومی مردم منطقه انجام شود که در همین راستا برنامه‌ریزی شد تا راهنمایان گردشگری در ورودی شهر و در داخل کپرهای بومی مستقر شوند که جذابیت‌های خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: از آنجا که بسیاری از مسافران تمایل دارند حضور و استراحت در کپرها را نیز تجربه کنند قصد داریم تا ضمن تجهیز و مرتب‌سازی کپرهای گذشته، نسبت به ساخت تعداد بیشتری کپر اقدام کنیم و تجربه‌ای لذت‌بخش برای گردشگران به ارمغان بیاوریم.

به گفته محمدی، یکی از کپرهای پذیرایی در بخش هیدوچ توسط شهرداری مستقر می‌شود که در مجتمع های بین‌راهی مسیر پسکوه و مهرستان نیز نسبت به راه‌اندازی کپر در ایام نوروز اقدام خواهد شد و در کنار این موارد ایجاد بازارچه های سوغات و صنایع‌دستی نیز توسط بخشداری و همکاری صنعتگران در ورودی بخش پسکوه برنامه‌ریزی شده است.

او تاکید کرد: با هدف خدمت‌رسانی مطلوب به مسافران در حوزه اسکان نوروزی نیز با همکاری ادارات و آموزش وپرورش نسبت به تجهیز و در اختیار قرار دادن مهمانسراها و مدارس اقدام می‌شود که هر ساله صورت گرفته و مشکلی در بحث اسکان گردشگران نوروزی وجود نخواهد داشت.

رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیب وسوران ادامه داد: با توجه به اینکه تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان همزمان شده است برپایی سفره‌های افطار نیز در دستور قرار گرفته و سرویس‌های بهداشتی نیز به صورت کامل تجهیز و نظافت می‌شود و به طور مستمر از این سرویس‌ها بازدید خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *