ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳

توسعه زیرساخت های گردشگری آبی هرمزگان باید در دستور کار قرار بگیرد

استاندار هرمزگان گفت: باید به ظرفیت های گردشگری استان از جمله گردشگری آبی توجه بیشتری شود و زیرساخت های آن فراهم شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، رضا بردبار در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به وجود حدود ۵۶۰۰ روستا در استان کرمان اظهار کرد: روستاهای بندر هنزا، میمند، سکنج، دهبکری، خبر، طرز، ده لولو، دلفارد، بیدخون و سیرچ از روستاهای هدف گردشگری هستند که از بین این روستاها، تنها دهبکری تبدیل به شهر شده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با بیان اینکه گردشگری روستایی تحت تأثیر منابع فرهنگی، طبیعی، تاریخی، نواحی روستایی به عنوان یک کالا فرهنگی گردشگری قابل عرضه است، اظهار کرد: روستاها یکی از مقاصد مهم گردشگری به‌شمار می‌آیند و به دلیل جذابیت‌های خاصی که دارند سالانه علاقه‌مندان و مسافران زیادی را به خود جذب می‌کنند.

او با بیان اینکه ایجاد گردشگری روستایی باعث ثبات در اشتغال، پویایی در تجارت و برابری درآمد بین ساکنان مناطق شهری و روستایی می‌شود، افزود: این صنعت بکر ظرفیت‌های زیادی دارد و می‌تواند برای کسب درآمد، اشتغال‌زایی و ایجاد تغییرات مثبت در درآمد روستاییان اثرگذار باشد.

بردبار بیان کرد: مواردی چون رویش گیاهان دارویی یا صنعتی، جاذبه‌های کوهستانی و جنگلی، میراث تاریخی، وجود امامزاده‌ها و میراث باستانی از جمله ملاک‌های انتخاب یک روستا به عنوان روستای هدف گردشگری است.

او افزود: البته تعداد زیادی از روستاهای استان نیز به طور رسمی روستای هدف گردشگری نیستند، اما سالانه تعداد زیادی مسافر و گردشگر برای بهره‌مندی از جاذبه‌های آنها به این روستاها سفر می‌کنند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه مهمترین عاملی که باعث رونق گردشگری روستاها می‌شود، وجود زیرساخت‌ها است، گفت: برای توسعه گردشگری روستاها باید زیرساخت‌های لازم گسترش پیدا کرده و مورد توجه قرار گیرد.

او با اشاره به اینکه ایجاد بوم‌گردی‌ها از جمله مواردی است که باید در روستاها مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: مردمی که به این مناطق می‌روند انتظار دارند در مناطق روستایی مکان‌هایی وجود داشته که در آنجا از غذای محلی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *