س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳
توریسم اینترنشنال همکاری کنیا و اصفهان

توسعه گردشگری میان کنیا و اصفهان از فرصت‌های ارتقاء تعاملات دو کشور

سفیر کنیا در ایران در سفر خود به ایران در شهر زیبای اصفهان با احمدپزنده رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی دیدار نموده و گفت و گوهایی در خصوص افزایش تعاملات دو کشور و ظرفیت های گردشگری بالای کنیا و ایران صحبت نمودند.

به گزارش توریسم اینترنشنال ؛جاشوا گاتیمو، سفیر کنیا در ایران در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری کشور کنیا به ویژه در زمینه پارک‌های حیات وحش گفت: نایروبی تنها شهری در جهان است که حیوانات به صورت آزادانه در پارک حیات وحش آن زندگی می‌کنند و این فرصت ویژه‌ای است که می‌تواند مورد توجه مردم ایران نیز قرار گیرد.
وی روابط دیپلماتیک ایران و کنیا را دیرینه دانست و از در حال پیشرفت بودن این تعاملات ابراز خرسندی کرد. گاتیمو با اشاره به چشم انداز سال ۲۰۲۳ کنیا گفت: در این چشم‌انداز برنامه‌ریزی ویژه‌ای در حوزه‌های سلامت و غذا انجام شده و با توجه به ظرفیت خوب اصفهان در این حوزه‌ها می‌توانیم بایکدیگر همکاری کنیم.
سفیر کنیا در ایران، گردشگری را از دیگر فرصت‌های تعامل طرفین بیان و تصریح کرد: متاسفانه اطلاعات مردم ایران و کنیا نسبت به یکدیگر بسیار کم بوده و باید فرصت‌های دو کشور برای مردم تبیین شود.
گاتیمو سفرهای منظم مردم ایران و کنیا را در خنثی کردن اثر تبلیغات منفی نسبت به ایران و آفریقا حایز اهمیت دانست و افزود: در یکسال گذشته ۵ هیئت تجاری کنیایی به ایران سفر کرده اند و اطمینان داریم این سفرها منجر به توسعه روابط  تجاری دو کشور خواهد شد.
وی فعال شدن مرکز نوآوری و تکنولوژی ایران در کنیا همچنین برگزاری کمیسیون مشترک تجاری ایران و کنیا در نایروبی در ماه آینده را از دیگر فرصت‌های ارتقاء تعاملات دو کشور بیان کرد.
سفیر کنیا در ایران با اشاره به سرمایه‌گذاری کنیا در ایران گفت: کنیا تنها کشور آفریقایی است که در ایران سرمایه‌گذاری کرده و راه‌اندازی کارخانه چای در لاهیجان بیانگر جدیت این کشور در توسعه تعاملات با ایران است.
احمدپزنده رئیس کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی نیز ضمن اشاره به حسن خلق  و مهمان نوازی مردم کنیا از آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای کمک به توسعه همکاری‌های اصفهان و این کشور خبر داد.
وی افزود: تجار امین و قابل اعتماد همچنین رایزن اقتصادی خود را برای توسعه تعاملات تجاری با اصفهان معرفی نمایید.
همچنین بهنام ابراهیمی دبیرکل پارلمان بخش خصوصی اصفهان در ابتدای این نشست با بیان اینکه موقعیت ارزنده کنیا در قاره آفریقا دلیل اهمیت ویژه این کشور برای ایران است افزود: فرصت‌های اقتصادی زیادی برای کنیا به ویژه در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات متصور هستیم.
وی ضمن اشاره به پتانسیل‌های گردشگری ایران و کنیا، مزیت کشورمان در صنعت گردشگری را مربوط به حوزه تاریخ و فرهنگ و پتانسیل گردشگری کنیا را مربوط به گردشگری طبیعت دانست.
ابراهیمی عملکرد خوب کنیا در زمینه جذب گردشگران طبیعت به پارک‌های حیات وحش را بیانگر قابلیت‌های مطلوب اقتصادی کنیا دانست.
در ادامه کیهان عباسیان مدیر واحد بازاریابی و امور بین‌الملل اتاق بازرگانی اصفهان به ارایه توضیحاتی درخصوص فرصت‌های اقتصادی اصفهان پرداخت.

بیشتر بخوانید:

زمان برای نجات شاخ آفریقا به پایان می رسد

تشدید درگیری میان فیل ها و انسان ها در زیمبابوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *