س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳
نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری

حضور ایران در نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری

دو نوجوان ایرانی برای حضور در نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) اعزام می شوند و این اتفاق افتخاری بزرگ برای ایران در سطح جهانی به حساب می آید.

به گزارش توریسم اینترنشنال ؛اعزام دو نوجوان مستعد از سوی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حضور و معرفی ظرفیت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران در اولین نشست جوانان و نوجوانان سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که از تاریخ ۶ لغایت ۱۲ تیرماه جاری در شهر سورنتو کشور ایتالیا برگزار شد، انتخاب ایران به عنوان نایب رئیسی نشست از میان ۶۰ کشور حاضر در این رویداد را به ارمغان آورد.

سازمان جهانی گردشگری به‌عنوان آژانس تخصصی گردشگری سازمان ملل متحد که مسئولیت زمینه‌سازی برای توسعه گردشگری مسئولانه، پایدار و در دسترس برای اقشار مختلف را بر عهده دارد و نیز مؤسسه جیفونی که یک مؤسسه فرهنگی بین‌المللی ایتالیایی با بیش از ۵۰ سال سابقه در برگزاری فستیوال فیلم برای جوانان است، گردهمایی بزرگی را برای شرکت جوانان و نوجوانان در رده سنی ۱۲ تا ۱۹ سال منتخب کشورهای مختلف دنیا در شهر سورنتو کشور ایتالیا برگزار کرده است.

در این رویداد دو نوجوان ایرانی با استعداد و مسلط به زبان انگلیسی به نام‌های تارا قهرمانی و محمدحسین روهنده از سوی معاونت گردشگری با همکاری وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتخاب و به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران حضور یافتند و درباره ایده‌های نسل جوان برای توسعه گردشگری پایدار در قالب اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

درخشش نمایندگان کشورمان و نبوغ آن‌ها باعث شد تا جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ۵ کشور منتخب از میان ۶۰ کشور در میان اعضای هیئت‌رئیسه انتخاب شود. جمهوری اسلامی ایران، امارات متحده عربی، پادشاهی مراکش و جمهوری اوروگوئه، کشورهای عضو هیئت رئیسه و نایب رئیس بوده‌اند و البته رئیس هیئت، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) زوراب پولولیکاشویلی هستند.

نظر به اینکه سازمان ملل متحد همواره بر نقش جوانان در ساخت آینده جهان تاکید دارد و با این رویکرد که رهبران آینده باید بتوانند از هم‌اکنون با مسائل و مشکلات موجود جهان امروز آشنا شوند و راه‌حل‌هایی مبتنی بر واقعیت را در ذهن خود شکل دهند، برنامه‌ریزی رویداد مربوطه انجام گرفته است.

بحران کووید و نحوه مواجهه با موارد مشابه در آینده، آشنایی جوانان با مسائل روز گردشگری در مسیر تحقق اهداف توسعه پایدار با هدف بهره‌گیری از راهکارهای خلاق نسل جوان و برپایی کارگاه‌های آموزشی متعدد در حاشیه این نشست و حضور برخی مقامات گردشگری برای تعامل با جوانان شرکت‌کننده نیز از جمله برنامه‌های جانبی رویداد مذکور بوده است.

بیشتر بخوانید :

آشنایی با تعدادی از خواهرخوانده‌های تهران

سوپ برش اوکراینی در فهرست میراث یونسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *