ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳

دستور رئیس جمهور برای نظارت دقیق بر قیمت بلیط ها و اقامتگاه ها در ایام نوروز ۱۴۰۱

رئیس جمهور همزمان با فرا رسیدن ایام نوروز ۱۴۰۱ دستور نظارت دقیق بر قیمت وسایل نقلیه هوایی، جاده ای و ریلی و اقامتگاه ها در استان های مختلف ایران را صادر کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، حجت‌الاسلام رئیسی گفت: بر قیمت بلیت وسایل نقلیه هوایی، ریلی و جاده‌ای و اقامتگاه‌ها، نظارت دقیق داشته باشید تا در حق مردم اجحاف نشود.

رئیس‌جمهور این دستور را در جلسه هیات دولت و باتوجه به ایام پایان سال و آغاز مسافرت‌های نوروزی به دستگاه‌های مربوط بویژه وزارت راه و شهرسازی و میراث فرهنگی و گردشگری صادر کرد.

پیش از این محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور ۹ اسفند گفت: قیمت بلیت‌های خطوط حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده‌ای کشور نباید به هیچ وجه افزایش داشته باشد.

 امروز نیز شهریار افندی زاده معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: در نوروز امسال هیچ یک از بخش‌های حمل‌و نقل اجازه افزایش قیمت بلیت را ندارند و سازمان‌های مربوطه موظف به برخورد با گران فروشی بلیت هستند.

همچنین بنابر آخرین پیش‌بینی‌های معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، ۷ میلیون و ۵۰۰ جابجایی در بخش جاده‌ای، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار جابجایی در بخش ریلی و ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار جابجایی در بخش هوایی و بیش از ۶ میلیون جابجایی با شناورهای مسافری سفرهای نوروزی خود را انجام خواهند داد.

به گفته افندی زاده برای ایرلاین‌های داخلی که در مسیرهای بین المللی مسافرگیری دارند، مجوز انجام ۳۰۵۰ پرواز خارجی و برای ایرلاین‌های خارجی ۱۵۳۶ پرواز مجوز صادر شده است.

طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام مسافران باید دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

همچنین در سفرهای جاده‌ای، پذیرش مسافران با ٨٠ درصد ظرفیت اتوبوس خواهد بود. اگر مسافری شاهد تخلفی بود و راننده‌ای بیش از ٨٠ درصد ظرفیت اتوبوس مسافر پذیرش کرده بود، بلافاصله باید مورد را به سامانه ١۴١ یا پلیس راه گزارش بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *