ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳
ساخت و سازهای هرمز

دستگیری یکی از مدیران ارشد شرکت خاک سرخ هرمز/فیلم

یکی از مدیران ارشد شرکت خاک سرخ هرمز به دلیل ساخت و سازها و تصرف غیرمجاز در سواحل هرمز دستگیر شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از دستگیری یکی از مدیران ارشد شرکت خاک سرخ هرمز به دلیل تصرف غیر قانونی و ساخت و ساز در حریم دریا خبر داد.

مجتبی قهرمانی گفت: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر تصرفات غیرمجاز در منطقه حفاظت شده ساحل سرخ هرمز به عنوان یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره، با اقدام به موقع دستگاه قضایی ساخت و ساز‌های غیرقانونی در این منطقه تخریب شد.

او گفت: متاسفانه امتداد برخی از ساخت و ساز‌ها در ساحل سرخ جزیره هرمز تا فاصله ۵ متری دریا ادامه داشت که در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ حقوق بیت المال به محض شناسایی، ضمن تخریب این مستحدثات، منطقه مورد نظر آزادسازی شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به دستگیری یکی از مدیران ارشد شرکت خاک سرخ هرمز در این رابطه، گفت: اتهامات فرد مذکور مبنی بر تخریب کوه، ساخت سازه‌های سیمانی و تصرفات غیر مجاز در حریم دریا به وی تفهیم شده است.

قهرمانی با اشاره به صدور سند کاداستری جزیره هرمز در فروردین ماه ۱۴۰۱، بر لزوم اهتمام ویژه دستگاه‌های اجرایی به گزارش سریع و به موقع هرگونه دریا خواری، کوه خواری، تصرف غیرمجاز و دست اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی و انفال در این جزیره با هدف تسریع در روند رسیدگی‌های قضایی و صیانت از حقوق بیت المال تاکید کرد.

بیشتر بخوانید :

تخریب ساخت های غیرمجاز در سواحل هرمز/فیلم

خاک هرمز را به خانه خود نبرید/فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *