چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
دوره آموزشی بلد محلی

دوره آموزشی بلد بومی در جزیره قشم برگزارمی شود

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد: دوره آموزشی راهنمای محلی (بلد بومی) در جزیره برگزار می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: دوره آموزشی بلد محلی با هدف آموز مهارت و توان‌افزایی علاقمندان و راهنمایان گردشگری برگزار شد.

وی ادامه داد: فراگیران این دوره ۱۰ سرفصل آموزشی از جمله مفاهیم و اصطلاحات میراث فرهنگی و گردشگری، قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث، جغرافیای جهانگردی و اکوتوریسم و جاذبه‌های تاریخی و میراث فرهنگی را فراگرفتند.

به گفته زارعی، آشنایی با فنون راهنمای تور، تاریخ و فرهنگ اقوام، اصطلاحات انگلیسی در زمینه گردشگری، صنایع دستی، بهداشت سفر و کمک‌های اولیه و آموزش عملی اجرای تور از دیگر مباحث ارائه شده در این دوره آموزشی است.

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: در دوره بلد بومی قشم ۹۶ داوطلب هریک در ۷۰ ساعت شامل ۶۲ ساعت آموزش نظری و یک سفر نیم‌روزه سرفصل‌های پیش گفت را آموزش می‌بینند.

وی افزود: دوره‌های راهنمای محلی تحت نظارت این مدیریت با هدف ارتقای صنعت سبز گردشگری و کمک به تسریع فرآیند جهانی شدن جزیره قشم برگزار می‌شود و در پایان هریک از افراد شرکت کننده گواهی‌نامه معتبر دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

نمای زیبایی از ساحل دو طرفه جزایر ناز

برپایی نمایشگاه فرهنگ ایران زمین در کیش/تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *