چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

اعلام آمادگی ایران جهت اعزام کاروان‌های زیارتی به سوریه

مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در دیدار با وزیر گردشگری سوریه، از آمادگی ایران جهت اعزام کاروان های زیارتی به سوریه خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ «محمد رامی مرتینی» وزیر گردشگری سوریه در دیدار «مهدی سبحانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق، با تاکید بر اهمیت و نقش بخش گردشگری در تقویت روابط بین ملت ها، از برنامه های این وزارتخانه به منظور تشویق شهروندان سوری برای سفرهای سیاحتی به ایران خبر داد.

مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه، در دیدار با وزیر گردشگری این کشور به بحث و تبادل نظر در رابطه با مسائل مربوط به گردشگری پرداختند.
در این دیدار، مرتینی با استقبال از گسترش روابط دوجانبه در بخش گردشگری، از تمایل خود به منظور افزایش سفرهای زیارتی و سیاحتی بین دو کشور سخن گفت و افزود: باید مقاصد گردشگری ایران به شکلی روزافزون به شهروندان سوری معرفی شود تا در آینده شاهد افزایش سفر بین ایران و سوریه باشیم، بویژه آنکه میدانیم توریسم درمانی در ایران بسیار شاهد رشد و پیشرفت بوده است.
وی با بیان اینکه ایران از جمله کشورهایی است که با سوریه پرواز مستقیم منظم دارد، ادامه داد: موضوع پرواز مستقیم یکی از ضرورت های مهم برای توسعه گردشگری است که ایران و سوریه از این امتیاز برخوردارند و ما باید از این ظرفیت برای افزایش سفرهای فیمابین بهره ببریم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز در این دیدار با تاکید بر ظرفیت های موجود برای از سرگیری سفر زائران ایرانی به سوریه، از آمادگی ایران برای اعزام کاروان به منظور زیارت عتبات مقدسه این کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد حضور این زائران در دمشق باشیم.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *