ی٫ خرداد ۶ام, ۱۴۰۳

رشته طبیعت گردی وارد دانشگاه می شود

چهار رشته جدید در حوزه گردشگری به زودی در دانشکده گردشگری دانشگاه تهران راه اندازی می شود.

به توریسم اینترنشنال، عناوین گروه‌های آموزشی و رشته‌های پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی در دانشکده تازه تأسیس گردشگری دانشگاه تهران، از سوی مسئول راه‌اندازی این دانشکده اعلام شد.

 به نقل از دانشگاه تهران، داود حومینیان شریف‌آبادی از پیش‌بینی چهار گروه آموزشی شامل «گردشگری ورزشی»، «مدیریت گردشگری»، «گردشگری اکوتوریسم» و «گردشگری و اوقات فراغت» در دانشکده گردشگری دانشگاه تهران خبر داد و گفت: ۱۱ رشته گرایش که دارای برنامه درسی مصوب هستند در قالب این چهار گروه آموزشی راه‌اندازی می‌شوند.

وی از ارائه رشته گردشگری ورزشی رویداد در قالب گروه گردشگری ورزشی خبر داد و گفت: راه‌اندازی رشته گرایش‌هایی شامل برنامه‌ریزی گردشگری، مدیریت جهانگردی گرایش بازاریابی جهانگردی، کارآفرینی گرایش گردشگری، جغرافیا و برنامه‌ریزی گردشگری گرایش برنامه‌ریزی مقصد و مدیریت جهانگردی گرایش برنامه‌ریزی توسعه جهانگردی در قالب گروه آموزشی مدیریت گردشگری پیش‌بینی شده‌اند.

مسئول راه‌اندازی دانشکده گردشگری دانشگاه تهران با اشاره به راه‌اندازی رشته طبیعت‌گردی در دو گرایش اکوتوریسم و ژئوتوریسم در گروه آموزشی گردشگری اکوتوریسم، افزود: ارائه رشته مطالعات اوقات فراغت در سه گرایش «برنامه‌ریزی فضایی»، «فرهنگ و تمدن» و «مدیریت» در گروه آموزشی گردشگری و اوقات فراغت پیگیری می‌شود.

وی از مطالعه و برنامه‌ریزی بر روی ۷ گرایش رشته هتلداری جهت راه‌اندازی در دانشکده گردشگری خبر داد و گفت: این گرایش‌ها شامل «مدیریت تجربه میهمان در صنعت هتلداری»، «مدیریت منابع انسانی در صنعت هتلداری»، «مدیریت استعدادها در صنعت هتلداری»، «برنامه‌ریزی توسعه فردی ویژه کارکنان هتل‌ها»، «برنامه‌ریزی و آموزش کارکنان در هتل‌ها» و «مدل‌های نوین کسب‌وکار در صنعت هتلداری» می‌شود.

حومینیان درباره فرآیند پذیرش دانشجو در این دانشکده تازه تأسیس نیز گفت: پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری و استعداد درخشان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خواهد بود. مواد و شرایط امتحانی مطابق برنامه و سرفصل دروس مصوب وزارت علوم انجام خواهد گرفت.

مسئول راه‌اندازی دانشکده گردشگری دانشگاه تهران با تاکید بر ایجاد رشته‌های میان‌رشته‌ای جدید مورد نیاز کشور با محوریت گردشگری در دانشکده کردشگری دانشگاه تهران، از برقراری ارتباط با سازمان‌های بین‌المللی در زمینه آموزش‌های گردشگری، بسترسازی برای تسهیل فرآیندها و تقویت فعالیت استارتاپ‌ها در ارائه خدمات گردشگری و طراحی و اجرای بسته دیپلماسی گردشگری جمهوری اسلامی ایران در فضای بین‌الملل به عنوان برخی اهدافی نام برد که در کنار هدف اصلی تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه گردشگری توسط دانشکده گردشگری دانشگاه تهران دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *