ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

رشد ۱۳.۴ درصدی ورود مسافران به استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از رشد ۱۳.۴ درصدی ورود مسافران به این استان خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی زینی‌وند استاندار کرمان امروز در جلسه ستاد خدمات سفر استان کرمان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در موج دوم سفرهای نوروزی حضور بیشتری از مسافران را در استان کرمان داشته باشیم و مسئله بازگشت مسافران هم وجود دارد.

زینی‌وند با اشاره به اینکه روزهای آینده پیک سفرها و ایاب و ذهاب مسافران نوروزی است، گفت: در این روزها با جدیت بیشتری باید کار کرد و بدون شک حضور میدانی مدیران اثرگذار است.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از آمار تلفات جاده‌ای استان مربوط به اتباع خارجی است که به‌صورت غیرمجاز و با خودروهای ناایمن تردد می‌کنند، ادامه داد: باید با خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز سختگیرانه برخورد شود و این خودروها بلافاصله توقیف شوند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در شهر کرمان توقع بیشتری می‌رفت که فضای شهری برای نوروز آماده شود گفت: این گلایه‌مندی از مجموعه شهرداری و شورای شهر کرمان وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید: 

فریدون فعالی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان کرمان  با بیان اینکه تا روز گذشته ۴۰۹ هزار و ۷۵۲ نفر از مبادی ورودی استان وارد کرمان شدند که ۱۳.۴ درصد رشد داشتیم، اظهار داشت: ۱۲هزار و ۵۹۰ نفر نیز تا کنون در استان اقامت داشتند که حدود ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۱ هزار و ۹۵۲ نفر اسکان در مدارس داشتند، گفت: هزار و ۷۴۴ نفر زائر نیز در اقامتگاه‌های سپاه اسکان داده شدند و بالغ بر ۳۶ هزار نفر مسافر نوروزی به کرمان سفر کردند.

فعالی با بیان اینکه ۵۵۰ غرفه صنایع‌ دستی در استان کرمان در قالب نمایشگاه‌های صنایع‌ دستی دایر شده است، افزود: در ایام نوروز ۱۴۰۱بیشترین بازدیدکننده از باغ شاهزاده، حمام گنجعلیخان و ارگ تاریخی بم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از نیروی انتظامی درخواست داریم که هم در کنترل بار ترافیکی ایجاد شده و هم در اماکن تاریخی که مورد بازدید قرار دارند با ما همکاری بیشتری داشته باشند.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *