ج٫ فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۳
محدده پروژه گردو

رعایت پیوست زیست‌محیطی طرح محدوده پروژه گردو

شهردار اراک با اشاره به بکر و طبیعی بودن محدوده پروژه گردو تاکید کرد در اجرای این پروژه  به پیوست زیست‌محیطی طرح توجه ویژه ای شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علیرضا کریمی اظهار کرد: عملیات اجرایی بخشی از پروژه دره گردو در «رود کنار» به سرعت و با کیفیتی مطلوب در حال انجام است، اما برای اجرای پروژه در بخش‌های دیگر منتظر واگذاری زمین‌های اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری هستیم.

وی افزود: در واقع اجرای پروژه دره گردو از سال ۸۵ در دستور کار قرار گرفته بود، اما به دلیل موانع مختلفی که وجود داشت این پروژه به مرحله اجرا نرسید. با شروع فعالیت مدیریت شهری جدید و دوره ششم شورای اسلامی شهر اراک، رفع موانع این پروژه در اولویت قرار گرفته است.

شهردار اراک خاطرنشان کرد: تنها مانع اصلی که سر راه اجرای پروژه دره گردو قرار گرفته است، واگذاری زمین‌های مورد تقاضا از اداره کل راه و شهرسازی به شهرداری است که امیدواریم هر چه سریع‌تر به انجام برسد تا پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد و رضایت‌مندی مردم در این زمینه حاصل شود.

کریمی ادامه داد: در حال حاضر زمین‌ها برای واگذاری قیمت‌گذاری شده اما هنوز به شهرداری ابلاغ نشده است، اجرای عملیات قبل از واگذاری زمین‌ها امکان‌پذیر نیست، لذا تسریع پروژه تفریحی و گردشگری دره گردو در گروی پاسخ اداره کل راه و شهرسازی در خصوص واگذاری زمین‌ها به سازمان شهرداری اراک است، علاوه بر آن در زمینه انتقال آب نیازمند همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسانی همچون شرکت توزیع برق و آبفا هستیم و امیدواریم این دستگاه‌ها شهرداری را برای تسریع در پروژه یاری کنند.

وی اضافه کرد: پروژه دره گردو گستردگی بسیاری دارد و به چندین بخش تقسیم می‌شود که گذشته از بخشی که در انتظار واگذاری زمین‌های راه شهرسازی است و با جذب سرمایه‌گذار اجرایی خواهد شد، بخش دیگری از عملیات در رودکنار با اعتباری بالغ‌بر ۷۰ میلیارد تومان توسط اکیپ شهرداری در حال اجرا و پیگیری است و برای بخشی از آن نیز درصدد جذب پیمانکار هستیم و روند اجرای پروژه با کیفیت و سرعت مطلوبی در حال پیگیری است.

شهردار اراک تأکید کرد: از آنجا که محدوده پروژه منطقه‌ای بکر و طبیعی است، در اجرای آن توجه ویژه‌ای به پیوست زیست‌محیطی طرح داشته‌ایم و منظر طبیعی دره گردو کاملاً در پروژه حفظ خواهد شد و آسیبی در این خصوص به طبیعت منطقه و منظر آن وارد نخواهد آمد.

بیشتر بخوانید:

انتظار برای ثبت ۱۵ اثر تاریخی استان مرکزی در فهرست آثار ملی

برگزاری جشنواره گل محمدی در خمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *