س٫ اسفند ۱۵ام, ۱۴۰۲

زندان این شهر ایران موزه می‌شود

مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، زندان و ساختمان دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان سمنان به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی واگذار شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ محمدرضا هاشمی عصر امروز در حاشیه برگزاری جلسه ستاد دهه فجر استان سمنان در جمع خبرنگاران در سالن جلسات یادگار امام (ره) استانداری سمنان اظهارکرد: با تایید رئیس‌جمهور و بر اساس تصویب‌نامه کمیسیون ماده اصل ۱۳۸ قانون اساسی، مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، زندان و ساختمان دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان سمنان به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی واگذار شد.

وی گفت: بر اساس جلسه کمیسیون موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی، اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی کشور به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت موافقت کردند تا حق بهره‌برداری از مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، زندان و ساختمان دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان سمنان از سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی واگذار شود.

استاندار سمنان افزود: بر اساس این موافقت‌نامه، سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور موظف است؛ نسبت به اصلاح و صدور سند مالکیت این مجموعه به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با حق بهره‌برداری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و درج عبارت «هرگونه فروش، تغییر بهره‌بردار و واگذاری بعدی منوط به تصویب هیات‌وزیران خواهد بود» اقدام کرده و سند مالکیت را جهت نگهداری در خزانه اسناد مالکیت به وزارت امور اقتصادی و دارایی تحویل دهد.

استاندار سمنان تصریح کرد: بر اساس مصوبه این جلسه و تایید رئیس‌جمهور، در صورت تغییر بهره‌بردار توسط هیات‌وزیران، دستگاه بهره‌بردار مکلف است بدون دریافت وجه یا اخذ مجوز یا عناوین مشابه آن، نسبت به واگذاری این مجموعه به بهره‌بردار بعدی اقدام کند.

بیشتر بخوانید:

کشف‌هایی از یک گورستان تاریخی در سمنان

برگزاری جشنواره گردشگری سفر به زیستگاه زاغ بور در بیارجمند شاهرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *