پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳

سفر وزیر گردشگری به قطر

“عزت الله ضرغامی” از سفرش در راس هیانی به قطر با هدف پیگیری مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ و بحث و گفتگو در مورد دیگر مسائل خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور نمایندگان بیش از ۲۰ دستگاه تشکیل شد، گفت: مهمترین مسأله ما در سفرهای نوروزی هماهنگی با ستاد ملی کرونا است که براساس دستور رییس‌جمهور در جسله هیأت دولت، قرار شد من و آقای عین‌اللهی ـ وزیر بهداشت ـ هماهنگ باشیم تا براساس رصد آخرین محدودیت‌های کرونایی، برنامه‌ریزی برای سفر و اقدامات لازم انجام شود. البته که ما این کار را انجام می‌دهیم، ولی مهم است نهایت آمادگی را برای یک مقطع پرحجم سفر داشته باشیم تا اگر وضعیت سفر خوب بود و نقشه ایران خوش‌رنگ شد و امکان مسافرت برای مردم بهتر فراهم شد، با توجه به این‌که مردم دو سال مشکلات داشتند و خانواده‌ها علاقه‌مندند تعطیلات خوبی داشته باشند، شرایط برای سفر فراهم باشد تا حداکثر رضایتمندی را در مردم ایجاد کنیم.

او افزود: از مراکز اقامتی تا راه، ترافیک، هواشناسی، هلال‌احمر، بهداشت، هواپیمایی، بنادر و کشتیرانی، راه آهن و راهیان نور، نزدیک ۲۰ دستگاه آمادگی دارند تا بهترین خدمات را به مردم بدهند. صدا و سیما هم عضو این ستاد است و نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این مقطع خاص دارد. امیدواریم با این سطح از هماهنگی، مجموعه دستگاه‌های درگیر به خوبی انجام وظیفه کنند تا مردم خاطره خوبی از نوروز ۱۴۰۱ داشته باشند.

ضرغامی همچنین گفت: ما آمادگی داریم متناسب با آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا برنامه‌ریزی کنیم، یعنی اگر امکان سفر بین‌استانی برای مردم فراهم نشد، برنامه‌ریزی خود را تغییر دهیم. برنامه‌ریزی خوبی برای سفرهای داخل شهری شده و مراکز تاریخی دیدنی، موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری برای تعطیلات نوروز آماده شده‌اند، شهرداری‌ها و وزارت کشور نیز همکاری خوبی دارند و می‌توان در صورت اعمال محدودیت، ظرفیت داخل شهرها را آماده کرد تا اگر آن‌طور که مردم می‌خواهند نتوانستند سفر بروند، از تعطیلات خود استفاده ببرند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه، از سفر هیأتی به سرپرستی خودش به قطر پیرو سفر اخیر رییس‌جمهور به این کشور خبر داد و اظهار کرد: ما برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برنامه‌ریزی کرده‌ایم. قرار شد در رأس هیأت کاملی از ایران به قطر سفر کنیم تا پیگیری‌های لازم را در این‌باره داشته باشیم و ظرفیت‌هایی را که دولت قطر فراهم کرده است، فعال کنیم.

او گفت: جمعیت قابل توجهی از تماشاگران جهان به قطر سفر می‌کنند که عمدتا جوان هستند. برای ما فرصتی استثنائی است. برای مراکز اقامتی جزایر ایران برنامه‌ریزی می‌کنیم. مناطق آزاد هم برنامه‌ریزی خوبی کرده است. فکر می‌کنم تا ۱۰ روز آینده یکی از وزرای قطر به کیش سفر می‌کند، آن‌جا جلسه‌ای خواهیم داشت و هماهنگی‌ها را انجام می‌دهیم. قرار است ایرلاین‌های قطری با هماهنگی بیشتر وزارت راه و شهرسازی تعداد پروازها را در مسیر ایران افزایش دهند. سازمان هواپیمایی کشوری و خطوط پروازی داخلی نیز برنامه‌ریزی ویژه خواهند داشت. دنبال این هستیم از جزایر و مناطق آزاد برای تماشاچی‌های خارجی استفاده کنیم، چون هم ارزان‌تر تمام می‌شود و هم جذابیت‌های خود را دارند. مسافرانی از سراسر دنیا به قطر می‌آیند که بخشی از اقامت خود را در جزایر ما می‌توانند داشته باشند.

ضرغامی همچنین گفت: از همه جای دنیا برای جام جهانی می‌آیند و خیلی‌ها علاقه‌مندند از ایران بازدید کنند. جاذبه‌های تاریخی، اکوتوریسم و بسیاری از مزیت‌های نسبی گردشگری ایران الان مورد توجه و علاقه مردم دنیا است. برای همین هماهنگی‌هایی صورت گرفته که در آن مقطع تسهیلاتی برای ویزا ایجاد شود که تا این‌جا هماهنگی خوبی با بخش کنسولی وزارت خارجه شده و کار خوب جلو رفته و ان‌شاءالله در آن مقطع استثنائی، ایران را خوب به دنیا معرفی کنیم.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *