چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

سند راهبردی ملی صادرات گردشگریِ ایران عملیاتی می شود

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری ایران اعلام کرد که مرحله عملیاتی سند راهبردی ملی صادرات گردشگری ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز بین‌المللی تجارت (ITC) اجرایی می‌شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ زاهد شفیعی مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری امروز ۲۸ آذر ۱۴۰۰ با بیان این خبر گفت: نظر به اهمیت صنعت گردشگری در کشور، سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز بین‌المللی تجارت (ITC)، موضوع گردشگری را به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی در تدوین اسناد ملی راهبرد صادرات ایران عنوان کردند و باپیگیری‌های معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سال ۱۳۹۹ سند راهبرد ملی صادرات گردشگری کشور تهیه و تدوین شد.

او افزود: در این سند، مزایای رقابتی گردشگری در چهار حوزه تخصصی گردشگری جامعه محور، بوم گردی و طبیعت‌گردی، گردشگری سلامت و گردشگری فرهنگی – تاریخی شناسایی و سپس برنامه اقدام برای بهره‌برداری بهینه از این مزایا ارائه شد.

شفیعی گفت: بر اساس پیگیری‌های به‌عمل آمده از سوی این وزارتخانه برای عملیاتی کردن راهبردها و برنامه‌های تعیین شده، سازمان توسعه تجارت ایران هماهنگی‌های لازم را با مراجع ذی‌ربط یعنی مرکز تجارت بین المللی (ITC) به عمل آورده و خانم ماریه کلود را به عنوان مدیر اجرایی طرح معرفی کرد.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری گفت: طی جلسه ۲۱ آذر ۱۴۰۰ که با حضور نام برده، مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری و مشاور بین‌الملل سازمان توسعه تجارت سازمان یاد شده برگزار شد؛ ضمن تأکید بر لزوم جلب مشارکت حداکثری بخش خصوصی در اجرایی شدن راهبردها، مقرر شد؛ اهم برنامه‌های اقدام قابل اجرا از سوی این وزارتخانه تعیین و اعلام شود.

در پایان مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری ضمن تقدیر و تشکر از نمایندگان سازمان توسعه تجارت و ITC برای همکاری در تدوین سند راهبرد ملی صادرات در بخش گردشگری، آمادگی کامل معاونت گردشگری را در حمایت از این طرح برای رسیدن به نتایج مطلوب اعلام کرد.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *