ی٫ اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۳

سومین سفر گردشگری فضایی شرکت “بلو اورجین” انجام شد

شرکت فضایی بلو اورجین که متعلق به جف بزوس مالک مشهور شرکت آمازون است، جدیدترین سفر گردشگری فضایی خود را با حضور شش سرنشن انجام داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ سرنشین ویژه این گردشگری فضایی لورا شپارد چرچلی، دختر آلن شپارد، نخستین شهروند آمریکایی مسافر فضا در سال ۱۹۶۱ بود.

موشک لاو اوریجین ساعت ۹ و یک دقیقه صبح شنبه به وقت محلی از پایگاهی در تگزاس به فضا پرتاب شد و پس از ۱۰ دقیقه و ۱۳ ثانیه به زمین بازگشت.

فضاپیمای توریستی بلو اوریجین که به یاد آلن شپرد «نیو شپارد» نام دارد، در پرواز شنبه برای نخستین بار با ظرفیت کامل شش نفر عملیاتی شد.

علاوه بر لورا شپارد، مایکل ستراهان، بازیکن مشهور فوتبال آمریکایی، دیگر مهمان سفر روز یکشنبه بود. ۴ گردشگر دیگر، یعنی دیلان تیلور و اوان دیک،‌ هر دو بازرگان و لین و کامرون بس (پدر و پسر) برای این برنامه توریستی پول داده بودند. از قیمت دقیق بلیط این سفر فضایی بلو اوریجین اطلاعی در دست نیست.

در جریان سفرهای فضایی بلو اوریجین، راکت حامل فضاپیمای نیو شپارد به ارتفاع ۷۵ کیلومتری از زمین می‌رسد. فضاپیما سپس از راکت جدا شده و تا ارتفاع یکصد کیلومتری اوج می‌گیرد، جایی که براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی آغاز فضا است.

گردشگران می‌توانند در بی‌وزنی و برای چند ثانیه صندلی‌هایشان را ترک کنند و اندکی در فضای سفینه معلق شوند و کره زمین را از ارتفاع صد کیلومتری ببینند.

راکت به‌شکل خودکار به محل پرتاب باز می‌گردد اما سفینه به سوی زمین سقوط آزاد می‌کند و در نزدیکی زمان فرود، چتر‌های نجات باز و موتورهای فرود، روشن می‌شوند.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *