س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

شش میلیون جابجایی دریایی در نوروز ۱۴۰۱ انجام می شود

طبق گزارش سازمان بنادر و دریانوردی پیش بینی می شود که بیش از شش میلیون جابجایی در ایام نوروز ۱۴۰۱ از طریق بنادر و دریا صورت می گیرد.

 به گزارش توریسم اینترنشنال ، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: طبق گزارش سازمان بنادر و دریانوردی پیش‌بینی می‌شود در حوزه سفرهای دریایی بیش از شش میلیون جابجایی در ایام نوروز اتفاق بیفتد.

 شهریار افندی‌زاده درباره تمهیدات اندیشیده شده برای انجام سفرهای ایمن برای هموطنانی که در ایام نوروز سال ۱۴۰۱ قصد عزیمت به مقاصد گردشگری دریایی را دارند، گفت: طبق گزارش سازمان بنادر و دریانوردی پیش‌بینی می‌شود در حوزه سفرهای دریایی بیش از شش میلیون جابه‌جایی در ایام نوروز اتفاق بیفتد که شامل بخش مسافری و گردشگری است.

وی ادامه داد: بر این اساس سعی شده است هم بنادر و اسکله‌ها مجهز به امکانات مناسب باشند و هم در استان‌های ساحلی هم امکانات لازم برای مسافران نوروزی فراهم شود.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی همین الان هم در بعضی از بنادر ما از جمله چابهار با بالاترین ظرفیت خدمات‌رسانی به گردشگران در حال انجام است، اظهار داشت: موقعیت سواحل ما به گونه‌ای است که در فصول مختلف سال و با توجه به آب و هواهای مختلف، گردشگران را از نقاط مختلف کشور جذب کنند. بنابراین انتظار می‌رود این تعداد حتی افزایش هم پیدا بکند چون تقاضا از طرف مردم بالاتر رفته است.

افندی‌زاده با تاکید بر اینکه ما در وزارت راه باید متناسب با امکانات ارائه شده و میزان آنها در بحث گردشگری دریایی، ایمنی شهروندانمان را تامین کنیم، تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی تلاش کرده است که تمامی ناوگان‌ها را از حیث ایمنی و مسائل حفاظتی چک کند و مثلا مطمئن باشد که وقتی یک کشتی وارد دریا می‌شود، بتواند با ایمنی مسافران را بین بنادر و جزایر جابه‌جا کند.

وی افزود: با توجه به موقعیت سواحل ما چه در شمال و چه در جنوب، این امکان می‌تواند روز به روز رونق پیدا کند.

1 دیدگاه برای “شش میلیون جابجایی دریایی در نوروز ۱۴۰۱ انجام می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *