د٫ اسفند ۷ام, ۱۴۰۲
توریسم اینترنشنال جا جهانی قطر

صدور ویزای رایگان برای گردشگران جام جهانی

برای اولین بار در ایران برای ورود گردشگران جام جهانی به ایران ویزای رایگان صادر می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ استفاده مناسب از فرصت طلایی برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر به‌جهت جذب تماشاگران این رویداد و تقویت و توسعه اقتصاد گردشگری، هماهنگی دستگاه‌های مختلف اجرایی برای تحقق این هدف را یک ضرورت مهم است که مهم‌ترین الزامات برای جذب حداکثری تماشاگران این رویداد، به بیان برخی از راهکار‌ها و پیشنهاد‌های اجرایی خواهد شد.

نخستین و اصلی‌ترین هدف، جذب حداکثری تماشاگران این رویداد به‌جهت سفر به ایران و گردشگری است و در مرحله بعد و به‌عنوان هدف دوم تلاش خواهیم کرد نسبت به ایجاد شرایط لازم و مناسب برای ساماندهی سفر هموطنان علاقه‌مند به تماشای این مسابقات اقدام کنیم. یقیناً این بهترین فرصت است تا کشور ما به‌دلیل مسافت اندک با قطر و با اتکا به سابقه و تمدن بالای خود بتواند تماشاگران دیگر کشور‌ها را برای بازدید از آثار و جاذبه‌های فراوان طبیعی، تاریخی و فرهنگی جذب کند.

جام جهانی فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور است و کار‌های زیادی با همکاری سایر وزارتخانه‌ها و سفارت‌ها انجام شده است. با همکاری وزارت خارجه برای اولین بار در طول مدت جام جهانی ویزای ورود به ایران برای جذب گردشگر رایگان است.

به گفته شالبافیان، البته باید اذعان کرد که فضای ایران هراسی در جهان شکل گرفته که باید برای مقابله با آن هم برنامه ریزی صورت بگیرد.

وی افزود: همچنین شرایطی را برقرار کردیم که مسافرانی که برای جام جهانی به قطر سفر می‌کنند از شرط اسکان در قطر برای خرید بلیط‌های بازی معاف شوند صبح با کوروز یا هواپیما به قطر بروند و شب به ایران برگردند.

بیشتر بخوانید:

همکاری کلوپ اتومبیلرانی و جهانگردی در رویداد قطر ۲۰۲۲

بازگشت دوباره کارلوس کی روش به فوتبال ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *