ج٫ فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۳

فرصت آفرینی جشنواره هنرهای سنتی فجر برای هنرمندان و فعالان عرصه صنایع دستی

متقاضیان شرکت در ششمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر می‌توانند تصاویر سه اثر هنری از خود را که جدیدترین محصولان هنری شان محسوب می شود تا تاریخ هشت بهمن ۱۴۰۰ به آدرس اینترنتی جشنواره Fajr.handicrafts@gmail.com ارسال و در این جشنواره شرکت کنند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، فراخوان ششمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر با محوریت ترویج فرهنگ اصالت و کاربرد در صنایع‌دستی منتشر شد.

به نمایش گذاشتن آخرین دستاوردهای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع‌دستی و ایجاد فضایی برای مواجهه بی‌واسطه مخاطبان با آثار صنایع‌دستی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

“نمایش و تجلیل از آثار کاربردی که در زندگی امروز جریان دارد” و “رویش دوباره سرو ” (فرزندان ادامه‌دهنده راه پدر) در شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی ۲ بخش ویژه‌ای هستند که به این دوره از جشنواره اختصاص یافته است.

بر اساس این فراخوان، آثار باید مبتنی بر شیوه‌های تولید دستی خلق شده باشد و مهم‌ترین شاخص انتخاب آثار وجود متمایز صنایع‌دستی از لحاظ طراحی، کیفیت اجرای اصالت، هویت و کاربرد خلاقانه است.

هر هنرمند مجاز به تحویل سه اثر از جدیدترین محصولات هنری خود است. آثار ارسالی نباید در جشنواره‌های پیشین فجر به نمایش در آمده باشند، ضمن اینکه آثار ارسالی باید دارای شناسنامه (نام اثر، تکنیک، مواد اولیه استفاده شده و نام سازنده اثر) باشند.

متقاضیان می‌توانند تصاویر آثار خود را به همراه اطلاعات اثر شامل نام اثر، تکنیک، نام سازنده اثر، شهر و شماره ثابت و همراه و نشانی دقیق پستی، تا تاریخ هشت بهمن ۱۴۰۰ به آدرس اینترنتی جشنواره Fajr.handicrafts@gmail.com ارسال کنند.

انتخاب آثار در ۲ مرحله انجام می‌شود که در مرحله نخست تصاویر بررسی شده و در مرحله دوم اصل آثار به انتخاب داوران، به نمایشگاه راه خواهد یافت. پذیرفته شدن آثار در مرحله نخست به معنای راهیابی به نمایشگاه نیست و آثار نهایی در مرحله دوم توسط هیات داوران انتخاب خواهند شد و به بخش نمایش راه می‌یابند.

بر اساس این گزارش مهلت تحویل آثار به دبیرخانه تا ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ و نتایج اولیه جشنواره ۱۶ و ۱۷ بهمن امسال اعلام خواهد شد.

محل تحویل آثار و محل نمایش آثار برگزیده، موزه ملی ایران بخش دوران اسلامی خواهد بود و آیین افتتاحیه این نمایشگاه ۱۸ بهمن و آیین پایانی آن ۲۴ بهمن است.

به ۶ هنرمند برگزیده نشان سرو سیمین ویژه جشنواره فجر صنایع‌دستی به همراه جایزه غیرنقدی و به ۶ هنرمند برگزیده دیگر دیپلم افتخار و جایزه غیرنقدی اعطا می‌شود.

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۱۰۶۳۴۱۹، ۰۲۱۶۱۰۶۳۴۲۱ و ۰۲۱۶۱۰۶۳۷۱۷ تماس بگیرند و یا به دبیرخانه جشنواره واقع در ساختمان مرکزی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به آدرس تهران، خیابان آزادی تقاطع بزرگراه یادگار امام (ره) مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *