ی٫ اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۳
قیمت هتل

قیمت هتل ها افزایش می یابد؟

رئیس جامعه هتلداران ایران اعلام کرد : هتلداران تمایلی بسیاری به افزایش قیمت ۱۰ تا ۴۰ درصدی از آغاز اولین ماه پاییز ۱۴۰۱ را دارند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،جمشید حمزه زاده (رئیس جامعه هتلداران ایران) با اشاره به آنکه این روزها در هفته‌های پایانی تابستان، همچنان هتل‌ها و مراکز اقامتی مازندران مملو از مسافر هستند، گفت: نه تنها اواخر هفته بلکه در طول هفته نیز ضریب اشغال هتل‌های استان مازندران بالاست و تقریبا در تمام طول هفته مسافر دارند.

او ادامه داد: این روزها در دوران پسا کرونا شاهد بهبود روند گردشگری هستیم و ضریب اشغال هتل‌ها خوب است. البته با توجه به آنکه به مهر نزدیک می‌شویم، باید بر سر افزایش نرخ با معاونت گردشگری به توافق برسیم.

به گفته حمزه‌زاده، جامعه هتلداران در نظر دارد که پیشنهاد افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی نرخ هتل‌ها را برای مهرماه به معاونت گردشگری پیشنهاد دهد. در این میان میزان نرخی که افزایش خواهد یافت بعد از توافق اعلام می‌شود. این افزایش نرخ حق مسلم هتلداران است. البته برخی از استان‌ها این افزایش نرخ را اعمال نمی‌کنند و هر هتل و استان و شهرستان بر اساس وضعیت موجود خود این افزایش را اعمال می‌کند. در هر حال این افزایش نرخ متغیر خواهد بود.

او درخصوص تاثیری که اعمال افزایش نرخ که چند ماه گذشته شاهد بودیم بر میزان مسافران هتل‌ها داشت، گفت: خوشبختانه تعداد مسافران هتل‌ها در حال افزایش است. این درحالی است که افزایش گذشته با وجود تورم موجود، حتا نتوانسته حاشیه سود هتلداران را افزایش دهد و می‌توان گفت اسفند سال گذشته، حاشیه سود هتل‌ها از آنچه امروز شاهد هستیم، بیشتر بود. به طور مثال اگر درآمد یک هتل پارسال ۱۰ میلیارد تومان بود و امسال هم ۱۰ میلیارد تومان باشد، حاشیه سود آن در سال گذشته بیشتر از امسال بود. هزینه‌ها به اندازه‌ای بالا رفته است که افزایش نرخ‌ها نمی‌تواند پاسخگوی درآمد و حاشیه سود هتل‌ها باشد.

حمزه‌زاده خاطرنشان کرد: تورم سبب شده حتا افزایش ۳۰ درصدی نرخ‌هتل‌ها نتواند تورم موجود در جامعه را پوشش دهد. البته این افزایش نرخ‌ها سبب کاهش تعداد مسافران نشد.

رئیس جامعه هتلداران ایران یادآور شد: درحال حاضر علاوه بر هتل‌های استان‌های شمال کشور، هتل‌های استان‌های غربی بخصوص تبریز مملو از مسافر هستند و حتی برای تعطیلات پایان شهریور و هفته‌های اول مهر نیز رزرو شده‌اند. هتل‌های استان‌های خراسان رضوی نیز مملو از مسافر هستند و ضریب اشغال بالایی دارند.

بیشتر بخوانید :

آتش سوزی شدید در هتل شایان کیش؛ حال مسافران خوب است/فیلم

قیمت هتل های یزد امروز ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *