چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

لحظه شماری برای ثبت جهانی روستای “ابیانه”

معاون اداره گردشگری و میراث فرهنگی اصفهان از احتمال ثبت روستای “ابیانه” در فهرست روستا های جهانی سازمان جهانی گردشگری خبر داد.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان با اشاره به نزدیک شدن به زمان ثبت جهانی ابیانه به‌عنوان روستای جهانی گردشگری گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و تأثیر ثبت جهانی روستای تاریخی ابیانه به‌عنوان دهکده جهانی گردشگری در رونق و توسعه گردشگری و همچنین تأثیر آن بر گردشگری منطقه و استان، لزوم همراهی و همیاری تمامی دستگاه‌های مرتبط در سطح شهرستان و استان برای تحقق این مهم بیش از گذشته احساس می‌شود.

علیرضا حبیبی افزود: سازمان جهانی جهانگردی از سال ۲۰۲۱، موضوعی را به‌عنوان معرفی بهترین روستا‌های جهانی گردشگری مطرح کردند که تاکنون روستای کندوان در فهرست دهکده‌های جهانی سازمان جهانی گردشگری ثبت‌شده و امیدواریم به‌زودی شاهد ثبت روستای تاریخی و گردشگری ابیانه نیز باشیم.

وی گفت: معرفی و شناساندن این روستا در سطح جهانی به‌عنوان نمونه‌ای برجسته از یک مقصد و هدف گردشگری روستایی و فراهم شدن فضایی برای تبادل تجربیات و آموزش جهانی و همچنین امکان شرکت در رویداد‌های مرتبط با توسعه روستایی و گردشگری از مزایای این اتفاق است.
روستای تاریخی ابیانه جزو ۸ روستای معرفی شده برای کاندیداتوری دهکده جهانی از طرف ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *