ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

معرفی برترین سریال های جهان در سال ۲۰۲۲

توریسم اینترنشنال؛ در سال ۲۰۲۲، طیف متنوعی از سریال های جذاب را در ژانرهای مختلف می توان مشاهده کرد. در این راستا، ۲۴ سریالی که در سال ۲۰۲۲، تماشای آن ها مخاطبان جهان فیلم و سریال را هیجان زده می کند، معرفی می شود.

۱. پم و تامی (Pam and Tommy)

آمادۀ یک ماجراجویی پر هیجان باشید! لیلی جیمز و سباستین استن قرار است حسابی گریم شوند و چهره‌شان تغییر کند تا نقش پاملا اندرسون و تامی لی را بازی کنند. این مینی‌سریال داستان رسوایی انتشار فیلم خصوصی این دو نفر را روایت می‌کند که یکی از اولین رسوایی‌ها از این جنس بود. اما غیر از دنبال کردن این ماجرای جذاب و پرکشش، آیا این سریال تاثیری هم از جنبش #metoo گرفته است؟ باید منتظر ماند و دید.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۲. این درد داره (This Is Going to Hurt)

این سریال اقتباسی از رمان طنزآمیز و موفق آدام کی است و ماجرای جان کندن‌ها و زحمت‌های یک دکتر تازه‌کار را دنبال می‌کند. این سریال مدتی به تاخیر افتاده بود و جالب است که این تاخیر به خاطر پاندمی کرونا بود، یعنی همان اتفاقی که واقعا اعضای کادر درمان را به زحمت انداخت. بن ویشاو بازیگر نقش اول این سریال است.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۳. امدادگر (The Responder)

یک بار دیگر مارتین فریمن در نقش یک مرد میانسالِ مایوس و ناکام ظاهر شده تا آن شخصیت را برای ما دوست‌داشتنی کند. این بار فریمن نقش کریس را بازی می‌کند که یک افسر پلیس امداد است که شیفت‌های شبانۀ دلگیر و ساکتش در لیورپول با آمدن همکاری تازه‌کار به اسم ریچل (با بازی آدلایو آددایو) دگرگون شده است. یک بار کریس تصمیم عجولانه‌ای می‌گیرد که باعث می‌شود شغل معمولی آن‌ها به کاری خطرناک تبدیل شود.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۴. آتلانتا (Atlanta)

دونالد گلاور در این سریال نگاهی متفاوت و خلاقانه به زندگی سیاهان آمریکا انداخته است و می‌شود گفت این یکی از به موقع‌ترین سریال‌های سال‌های اخیر است. در پایان فصل قبل دیدیم که ارن با رفتار غیرمنصفانه‌ای که در قبال شاگردش کلارک کانتی داشت، احترام آلفرد را جلب کرد. با این‌حال رابطۀ آن‌ها مطمئناً به همین شکل باقی نخواهد ماند. باید منتظر فصل سوم باشیم که احتمالا لبریز از وفاداری و خیانت است.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۵. دختران لاندن‌دری (Derry Girls)

امسال فصل سوم و آخر این سریال را خواهیم دید؛ سریالی کمدی و در عین حال پر عاطفه که ماجرای چند دختر نوجوان را در دل مشکلات سیاسی و اجتماعی شمال ایرلند روایت می‌کند.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۶. ثروتمندان (Riches)

این سریال یک درام خانوادگی است که نام قبلی‌اش «نامه‌ای به لندن سیاه» بوده است. هیو کوارشی نقش یک پدرسالار بسیار ثروتمند به اسم استفن ریچارد را بازی می‌کند که از بیماری قلبی رنج می‌برد و راز‌های خانوادگیش کم کم در حال آشکار شدن هستند.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۷. جنگ غیررسمی (The Undeclared War)

این جنگ یک جنگ سایبری است. این سریال سیاسی هیجان‌انگیز ماجرای یک تیم از متخصصان سایبری را روایت می‌کند که در سال ۲۰۲۴، با حمله‌ای سایبری از خارج کشور برای تاثیرگذاری بر انتخابات انگلستان مواجه می‌شوند.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۸. سوپرهو (Superhoe)

در این سریال نیکول لکی نقش ساشا کلایتون را ایفا می‌کند. او خواننده‌ای ۲۵ ساله است که برای کسب جایگاهی ارزشمند تلاش می‌کند، اما وقتی خانواده‌اش او را طرد می‌کنند وضعیتش از همیشه سخت‌تر می‌شود.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۹. ازدواج (Marriage)

این سریال چهار قسمتی دربارۀ ازدواجی به قدمت سی سال است. نیکول واکر و شان بن نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. باید منتظر دیالوگ‌هایی باشیم که در فاصله‌ای خیلی کوتاه، از حالت خیلی معمولی به لحنی تند و نیشدار می‌رسند.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۰. آخرین نفر از ما (The Last of Us)

این سریال از روی یک بازی ویدئویی ساخته شده است و ماجرای یک قاچاقچی را دنبال می‌کند که دختر جوانی به اسم الی را در آمریکای پساآخرالزمان همراهی می‌کند. این پرهزینه‌ترین تولید تلویزیونی در تاریخ کانادا است.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۱. کویینی (Queenie)

این سریال داستان یک روزنامه‌نگار سیاهپوست ۲۵ ساله را روایت می‌کند که وقتی از نامزدش جدا می‌شود مسیر زندگیش شروع به تغییر می‌کند. این سریال نگاهی ظریف و اصیل به مسائلی مثل نژاد، سلامت روانی، زنانگی و چیز‌هایی از این قبیل است و البته خالی از لحظات خنده‌آور هم نیست.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۲. پسر در جه یک (Top Boy)

این سریال دربارۀ دار و دسته‌های رقیب فروش مواد مخدر در لندن است. دوشان جوان بیست و خرده‌ای ساله‌ای است که می‌خواهد «پسر درجه یک» کسب و کار خودش بشود. در این سریال، هیجان ماجرا‌های گنگستری با ظرافت‌های عواطف و احساسات و یک جور شوخ‌طبعی ملایم در هم آمیخته است.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۳. خانۀ اژد‌ها (House of the Dragon)

بعد از اینکه فصل آخر «بازی تاج و تخت» خیلی از طرفدارانش را ناامید کرد، حالا دنباله‌ای برای آن ساخته شده که اتفاقات مربوط به ۲۰۰ سال قبل از زمان ماجرا‌های آن سریال را روایت می‌کند. این سریال دربارۀ اتفاقات درونی خاندان تارگرین است. باید منتظر جانوران افسانه‌ای و صحنه‌های عظیم نبرد باشیم.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۴. پیکی بلایندرز (Peaky Blinders)

روند این سریال در فصل قبلی‌اش خیلی خوب پیش نرفت و این امیدواری هست که فصل آخر که امسال پخش خواهد شد پایان‌بندی خوبی برای آن باشد. تامی همچنان به نبرد با اسوالد موزلی مشغول است و جنگ جهانی دوم دارد آغاز می‌شود. باید دید آیا سریال می‌تواند جای خالی هلن مک‌کروری را که پارسال از دنیا رفت جبران کند یا نه. استفن گراهام در این فصل به جمع بازیگران سریال اضافه شده است.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۵. سرخوشی (Euphoria)

این یکی از پرشورترین درام‌های مربوط به نوجوانان در سال‌های اخیر است. زندایا در این سریال نقش زن جوانی را دارد که با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کند. او قبلا برای این نقش جایزۀ امی بهترین بازیگر را گرفته و منتظر هستیم که درخشش‌های تازۀ او را ببینیم.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۶. نفوذی (Inside Man)

سریال هیجان‌انگیز «نفوذی» روایت ماجرای سه نفر است: یک زندانی حبس ابد در آمریکا، یک کشیش در شهری ساکت و آرام در انگلستان، و یک معلم ریاضی که در یک زیرزمین محبوس شده. ما شاهد چگونگی پیوند خوردن سرنوشت این سه نفر خواهیم بود. بازیگران اصلی این سریال استنلی توچی، لیدیا وست و دیوید تنت هستند. با این اوصاف به نظر می‌رسد که قطعا از دیدن این سریال پشیمان نخواهیم شد.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۷. بعد از مهمانی (The Afterparty)

سریال جدیدی که هم جنایی و رازآمیز است و هم کمدی؛ محور داستان سریال وقوع یک قتل در یک گردهمایی دبیرستان است. وقتی تحقیقات آغاز می‌شود، هر قسمت از سریال، وقایع را از منظر یک شخصیت متفاوت روایت می‌کند. با این داستان و با وجود بازیگرانی مثل جیمی دمتریو، سم ریچاردسون و بن شوارتز، باید منتظر یک کمدی فوق‌العاده و درخشان باشیم.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۸. فریزر (Frasier)

بعد از بیست سال وقفه دوباره کلسی گرامر با نمایش کمدی‌اش به صحنه برگشته است. بخشی از نمایش او که همیشه جذاب بود، رابطۀ کلسی با پدرش مارتی بود که جان ماهونی نقشش را بازی می‌کرد. حالا با درگذشت ماهونی باید دید آیا بدون او هم سریال می‌تواند همانقدر خنده‌دار باشد؟ امیدواریم حداقل سایر بازیگران فصل‌های قبلی در این فصل حضور داشته باشند.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۱۹. هر چیزی که من دربارۀ عشق می‌دانم (Everything I Know About Love)

شاید هیچ زن جوان و میانسالی در لندن نباشد که خاطرات پرفروش دالی آلدرتون دربارۀ دوستی و عشق را نخوانده باشد یا دست کم دربارۀ آن چیزی نشنیده باشد. در این اقتباس تلویزیونی، مگی و بردی دو دوست حدودا بیست ساله هستند که آغاز دوران بزرگسالی‌شان را در کنار هم تجربه می‌کنند. اما وقتی بردی با یک نفر نامزد می‌شود اوضاع تغییر می‌کند و اتفاقات غیرمنتظره‌ای می‌افتد. باید امیدوار باشیم که سریال هم مثل کتاب، روایتی مفرح و جذاب از جوانب مختلف عشق و دوستی باشد.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۲۰. پیستول (Pistol)

این سریال دربارۀ گروه راک پیستول است و روایتی از خاطرات استیو جونز را به تصویر می‌کشد. دنی بویل نقش استیو را بازی می‌کند و انتظار می‌رود که سریالی سرشار از دوستی، موسیقی، رقابت، مواد مخدر و مرگ را شاهد باشیم.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۲۱. سپس باربارا آلن را ملاقات کرد (Then Barbara Met Alan)

موضوع این سریال داستان واقعی زندگی باربارا لیسیکی و آلن هولدزورث است. این دو نفر از هواداران حقوق معلولان هستند و تلاش‌ها و مبارزات آن‌ها به پیشرفت‌های مهمی منجر شده است.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۲۲. تاج (The Crown)

امسال فصل پنجم این سریال را خواهیم دید که تغییرات مهمی در آن اتفاق می‌افتد. در این فصل ایملدا استانتون به جای الیویا کولمن در نقش ملکه الیزابت دوم ظاهر خواهد شد. جانی لی میلر هم نقش جان میجر نخست وزیر را خواهد داشت و الیزابت دبیکی به عنوان پرنسس دایانا ایفای نقش خواهد کرد.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۲۳. بهتره با سول تماس بگیری (Better Call Saul)

بعد از چهارده سال دنیای گستردۀ سریال بریکینگ بد بالاخره به پایان خواهد رسید، زیرا این آخرین فصل سریالی است که ماجرا‌های سول گودمن را دنبال می‌کرد. این سریال در فصل‌های قبلی‌اش رفته رفته به فضای سریال اصلی نزدیک و نزدیک‌تر شد و حالا باید انتظار داشت که فصل آخر کاملا در فضای سریال بریکینگ بد قرار داشته باشد.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲

۲۴. ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings)

امسال سال درخشانی برای بازگشت دوبارۀ تخیلات و افسانه‌هاست. دنیای حماسی جی آر آر تاکین با هابیت‌ها و جادوگر‌ها و الف‌هایش حالا با بودجه‌ای سرسام‌آور (یک میلیارد دلار) به قاب کوچک تلویزیون می‌آید؛ بودجه‌ای که آن را به پرهزینه‌ترین سریال تاریخ تبدیل خواهد کرد. زمان شروع پخش سریال در سپتامبر ۲۰۲۲ خواهد بود و غیر از این تنها چیزی که از سریال می‌دانیم این است که ماجرای آن در دومین عصر و هزاران سال قبل از ماجرا‌های کتاب‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت می‌گذرد. همۀ جزئیات دیگر سریال محرمانه نگه داشته شده‌اند و این انتظار ما را هیجان‌انگیزتر می‌کند.
بهترین سریال‌های سال ۲۰۲۲
منبع: theguardian.com
ترجمه: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *