ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳

معرفی بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۲۱

توریسم اینترنشنال؛ بسیاری از منتقدان و همچنین مخاطبان دنیای سینما، سال ۲۰۲۱ را سالی فوق العاده برای جهانِ فیلم های ترسناک ارزیابی می‌کنند. در این سال، شماری از فیلم هایی که مربوط به سال گذشته میلادی بودند نیز اکران شدند و همین مساله عملا طیف قابل توجهی از فیلم های ژانر وحشت را در دسترس مخاطبان قرار داد. در ادامه، بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۲۱ معرفی می شوند.

۱. بدخیم (Malignant)

مدیسون در کابوس‌های خود قاتل‌هایی وحشتناک و بی‌رحم را می‌بیند. این کابوس‌ها او را بیمار کرده‌اند. اما وقتی می‌فهمد که این کابوس‌ها در خارج از ذهن او هم واقعیت دارند، تازه ترس واقعی او شروع می‌شود. بیشتر منتقدان بر سر این نکته توافق دارند که فیلم «بدخیم» بیشتر از آن که ترسناک باشد بر خونریزی و هیجان تکیه دارد و یک چرخش ذهنی فوق‌العاده و به یاد ماندنی هم در آن هست.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۲. واسطه (The Medium)

در یکی از مناطق تایلند، یک راهب متوجه می‌شود که روح برادرزاده‌اش تسخیر شده است. او ابتدا فکر می‌کند که یک الهۀ خوب و نیکخواه در برادرزاده‌اش حلول کرده، اما کم کم متوجه می‌شود که اشتباه وحشتناکی کرده است. این فیلم داستانی خونین، شوکه کننده و غیر قابل پیش‌بینی دارد.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۳. قدرت (The Power)

در سال ۱۹۷۴ یک پرستار جوان مجبور می‌شود که در شیفت شب یک بیمارستان در حال تخریب کار کند. بیماران و کارکنان دارند کم کم به یک بیمارستان دیگر منتقل می‌شوند. پرستار جوان در شب‌های تاریک و تقریبا خالی این بیمارستان با یک راز وحشتناک رو به رو می‌شود.
نیرویی شرور در بین این دیوار‌ها هست که می‌خواهد هر چیزی را نابود کند. این فیلم انواع مختلفی از ترس را با هم ترکیب می‌کند و همانطور که منتقد نشریه نیویورک مگزین می‌گوید «نشان می‌دهد که چیز‌های ترسناک فقط آن چیز‌هایی نیستند که در شب اتفاق می‌افتند».
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۴. کندی‌من (Candyman)

این فیلم دنبالۀ فیلم کندی‌من است که در سال ۱۹۹۲ ساخته شد. سال‌هاست که داستان یک قاتل شبح‌وار در منطقۀ کاربینی شیکاگو دهان به دهان نقل می‌شود. می‌گویند هر کس نام او را پنج بار در آینه تکرار کند آن قاتل را احضار کرده است.
حالا هنرمندی به اسم آنتونی و همکارش وارد آپارتمانی لوکس در کاربینی می‌شوند. ملاقاتی که بین آنتونی و یکی از مستاجران کاربینی اتفاق می‌افتد باعث می‌شود که او به واقعیت وحشتناکی که در پشت داستان شبح قاتل هست پی ببرد. اما آنچه بعد از این اتفاق می‌افتد برای او اصلا خوشایند نیست. منتقدان توافق دارند که این فیلم یک دنبالۀ خوب برای فیلم قبلی است و ترس و وحشت آن را عمیق‌تر و هیجان‌انگیزتر کرده است.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۵. شب‌زنده‌داری (The Vigil)

فیلم شب‌زنده‌داری قدم به درون دانش شیطان‌شناسی آیین یهود گذاشته است؛ فیلمی که ماجرای ماورایی و ترسناک آن در یک شامگاه در منطقۀ یهودی‌نشین بروکلین اتفاق می‌افتد. یعقوب پیشنهاد استاد سابقش را می‌پذیرد و قبول می‌کند که یک شب را به عنوان «شومر» سپری کند یعنی به عنوان نگهبان در کنار بدن یک همکیش مرده تا صبح بماند. وقتی یعقوب وارد آن خانه می‌شود تا شب‌زنده‌داریش را آغاز کند می‌فهمد که یک جای کار واقعا ایراد دارد. بیشتر منتقدان معتقدند که این فیلم با وجود بودجۀ کمش فیلمی واقعا ترسناک و پرتعلیق از کار درآمده است.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۶. پسری پشت در (The Boy Behind Door)

یک شب بی‌نهایت ترسناک در انتظار پسرکی دوازده ساله و دوست او است. آن‌ها در راه مدرسه‌شان دزدیده می‌شوند. تلاش آن‌ها برای فرار و رو به رو شدن‌شان با غریبه‌ای مرموز فیلمی سراسر دلهره و تعلیق و ترس را شکل داده است. منتقد نشریۀ فیلمویک می‌گوید «این اضطراب‌آورترین فیلم کوچک ترسناکی است که در سال‌های اخیر دیده‌ام».
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۷. آخرین شب در سوهو (Last Night In Soho)

این یک فیلم ترسناک روانشناختی است. الوئیز یک طراح مد مشهور است و به نحو اسرارآمیزی می‌تواند به دهۀ ۱۹۶۰ سفر کند. او در آنجا با یک خوانندۀ با استعداد به اسم سندی آشنا می‌شود. کم کم این تصاویر و خاطره‌های زنده از گذشته به چیزی تاریک و ترسناک تبدیل می‌شوند.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۸. وی اچ اس ۹۴ (V/H/S/94)

بعد از پیدا شدن یک نوار مرموز وی اچ اس، گروه ضربت پلیس به یک انبار هجوم می‌برد و فیلم‌هایی پر از وحشت و خشونت را پیدا می‌کنند که مربوط به یه فرقۀ عجیب و غریب هستند. این فیلم بخش‌های مختلفی دارد که کارگردانان مختلف آن‌ها را ساخته‌اند. هر کدام از بخش‌های فیلم به نوبه خودشان شوکه کننده و دلهره‌آور هستند.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۹. سه‌گانۀ خیابان ترس (The Fear Street Trilogy)

خیابان ترس در واقع مجموعه‌ای از سه فیلم است که پشت سر هم در سال ۲۰۲۱ اکران شدند. ماجرای کلی فیلم‌ها مربوط به چند نوجوان است که می‌خواهند نفرینی که شهر محل زندگی‌شان را احاطه کرده از بین ببرند. در فیلم اول نوجوان‌ها می‌فهمند که نیرویی اهریمنی قرن‌هاست که شهر آن‌ها تحت تسلط گرفته و اتفاقاتی شوم را رقم زده است. قسمت‌های دوم و سوم فیلم هم ماجرا‌های شوم و ترسناک این شهر را در گذشتۀ دور و زمان حال نشان می‌دهند.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۱۰. گرگینه‌های درون (Werewolves Within)

این فیلم یک کمدی ترسناک است. احداث یک خط لوله باعث ایجاد اختلافات و دسته‌بندی‌هایی بین مردم شهر شده است. هم‌زمان، کولاک شدید مردم را در درون خانه‌هایشان حبس کرده. دو مامور پلیس به این شهر می‌آیند تا هم از صلح و آرامش شهر محافظت کنند و هم پرده از راز ماجرای وحشتناک یک موجود عجیب که اخیرا سر و کله‌اش پیدا شده بردارند. منتقد وبسایت پولیگون نوشته است: «این فیلم خیلی چیز‌ها دارد؛ کمدی، تعلیق، شک، و پیچش‌های داستانی».
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۱۱. تلفن سیاه (The Black Phone)

فینی شاو یک پسر سیزده‌سالۀ باهوش و خجالتی است که در دام یک قاتل بچه‌دزد گرفتار می‌شود. او در زیرزمین زندانی می‌شود؛ جایی که فقط یک تلفن سیاه خراب در آن هست. اما کم کم فینی می‌فهمد که می‌تواند از طریق این تلفن با کودکان کشته‌شده‌ای که قبل از او آنجا بوده‌اند ارتباط برقرار کند. آن‌ها می‌خواهند به فینی کمک کنند تا به سرنوشت آن‌ها دچار نشود. این یکی از تحسین شده‌ترین فیلم‌های ترسناک امسال است و تعدادی از منتقدان آن را با فیلم «اهریمنی» (Sinister) مقایسه کرده‌اند؛ و البته این اصلا عجیب نیست، چون هر دو فیلم کار یک کارگردان است.
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۱۲. خانۀ شب (The Night House)

زنی به اسم بث که از مرگ ناگهانی شوهرش آشفته است، در خانه کنار دریاچه‌شان تنها زندگی می‌کند. کابوس‌ها کم کم آغاز می‌شوند. او شروع می‌کند به بررسی نوشته‌ها و کار‌های شوهرش تا شاید پاسخی برای سوال‌ها و راه فراری از کابوس‌هایش پیدا کند. اما آن چیزی که پیدا می‌کند عجیب و وحشتناک است. منتقد شیکاگو ریدر نوشته است: «خانۀ شب دلیل قاطعی است بر این که ربکا هال (بازیگر اصلی فیلم) واقعا ملکۀ وحشت است».
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

۱۳. سانسور (Censor)

انید زنی است که کارش سانسور فیلم‌هاست. او صحنه‌های بیش از حد وحشتناک و آزاردهنده را از فیلم‌ها حذف می‌کند. یک بار فیلمی برای بررسی به او پیشنهاد می‌شود که همه چیز را عوض می‌کند. این فیلم انگار از روی خاطرات کودکی او و گم شدن خواهرش در آن سال‌ها ساخته شده.
انید تصمیم می‌گیرد از راز ارتباط این فیلم با زندگی خودش سر در بیاورد. منتقد اسپین‌آف این فیلم را یک کابوس وحشی و پرشور توصیف می‌کند که «زخم‌های روحی، وحشت و خشونت را به نحوی استادانه با هم ترکیب کرده است».
بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۱

 

منبع: فرارو

 

3 دیدگاه برای “معرفی بهترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۲۱

  1. ممنون از معرفی این نوع فیلم ها
    باتشکر از سایت فوق العادتون خداقوت و خسته نباشید به امید روزهای پراز موفقیت برای شما و گروهتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *