چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

معرفی ۹ نقطه از جهان که به دلیل “آدمخواری” نباید به آن ها سفر کرد

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ جهان کنونی بر خلاف پیشرفت های قابل توجهی که در عرصه فناوری و تمدن شاهدِ آن ها بوده، هنوز هم با پدیده های عجیب و غریبی دست و پنجه نرم می کند. در این راستا، در شرایط کنونی، ۹ نقطه از جهان، هنوز در برگیرنده انسان هایی هستند که آدمخواری می کنند و سفر به آن ها، به هیچ عنوان مقصدی جذاب برای گردشگران و مسافران نیست. در ادامه، این ۹ نقطه معرفی می شوند.

۱. پاپوآ گینه‌نو (Papua New Guinea)

​در گینه نو غربی در امتداد رود Ndeiram Kabur، قبیله‌ای به نام کورووی (Korowai) زندگی می‌کنند. مردمان این قبیله اعتقاد دارند که یک جادوگر برخی از افراد قبیله را می‌کشد و وظیفه آن‌ها این است که لاشه فرد کشته‌ شده را بخورند تا انتقام مرگ او را بگیرند.

۲. غارهای نهیهه (Naihehe)، سیگاتوکا (Sigatoka)، فیجی

فیجی سابقه طولانی در آدم‌خواری دارد و حتی قبلا  جزیره کنیبال (Cannibal Island) نامیده می‌شد. این رسم و آیین در سال‌های اخیر به جز در غارهای نهیهه که آخرین محل زندگی آدم‌خوارهای جزیره فیجی هستند، تقریبا از بین رفته‌ است.

۳. رود گنگ، هند

آگوری (Aghori)، یک فرقه از راهبان هندی است که به منظور کسب روشن‌گری معنوی مراسم آدم‌خواری دارند. این گروه در حال حاضر تنها ۲۰ عضو دارد و در کاسه جمجمه انسان‌ها نوشیدنی می‌خورند و بدن خود را در بقایای سوخته انسان‌ها می‌پوشانند. با این حال آنها کسی را برای این مراسم نمی‌کشند و از اجساد افرادی که قبلا مرده‌اند استفاده می‌کنند.

۴. جمهوری دموکراتیک کنگو

​در جلسه سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۳، سینفاسی ماکالو (Sinafasi Makelo) یکی از نمایندگان ادعا کرد که شورشیان کنگو از استان ایتوری (Ituri) مردم خود را زنده زنده می‌خورند.

۵. کامبوج

​سربازان کامبوج که در جنگ با خمرهای سرخ بودند، متهم شدند به اینکه قلب و کبد سربازان خمرهای سرخ که در جنگ کشته‌ شده‌ بودند را برداشته‌اند تا آن‌ها را در خانه به عنوان شام بخورند.

۶. نوکو هیوا، French Polynesia

​در سال ۲۰۱۱، استفان رامین (Stefan Ramin) توریست آلمانی در حالی در نوکو هیوا (Nuku Hiva) گم شد که در همان زمان یک مراسم سنتی شکار در حال انجام بود. بقایای جسد او بعدها در نزدیکی جایی که آتش روشن بوده، پیدا شد. اعتقاد بر این است که جسد وی تکه تکه شده و توسط قبیله‌ای که مظنون به آدم‌خواری است، سوزانده شده است.

۷. لیبریا

پس از اولین جنگ داخلی لیبریایی، پزشکان خارجی شواهدی از فعالیت‌های آدم‌خواری یافتند که برای  سازمان عفو بین‌الملل فرستاده بودند. دبیر کل فعلی لیبریا به جای بررسی شواهد گفت: آنچه این قبایل با بدن‌ها انجام می‌دهند، نقض حقوق بشر است اما بخشی از تعهد و نگرانی ما نیست.

۸. روتنبورگ (Rotenburg)، آلمان

​ آلمان به لک‌تر هانیبال (Hannibal Lecter) در مورد فردی به نام آرمین مایوس (Armin Meiwes) که رویای خوردن گوشت انسان را داشته پاسخ داد. آرمین مایوس قربانی که دواطلبانه آگهی داده بود را پیدا کرد. این دو نفر قبل از اینکه آرمین با یک چاقوی ۱۲ اینچی قربانی را ناقص کند، با هم شام خوردند. وی بعدها به جرم قتل بازداشت شد. در آلمان آدم‌خواری جرم محسوب نمی‌شود.

۹. میامی، فلوریدا

​در سال ۲۰۱۲ یک مرد لخت و دیوانه در میامی توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت، این اتفاق درست زمانی افتاد که وی در حال خوردن صورت یک بی‌خانمان بود. کنیبال رودی یوجینی (Cannibal Rudy Eugene) بدون اینکه بفهمد، به رونالدو پاپو (Ronaldo Poppo) در یکی از خیابان‌های فلوریدا حمله کرد و او را با یک چشم و صورت به شدت آسیب دیده تنها گذاشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *