پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳
سفر کشتی نوح

کشتی نوح نجات دهنده انسان ها خواهد بود

در بیست قرن گذشته، دنیای ما شاهد جنگ‌ها، ویرانی‌ها و سختی‌های فراوانی بوده و همیشه این ترس وجود داشته که روزی جهانیان یکدیگر را بکشند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،  اگر امپراتورهای روم، از فناوری‌های مدرن امروزی برخوردار بودند، ممکن بود بخش عمده‌ای از جهان را بمباران می‌کردند و اگر ناپلئون تسلحیحات امروزی ما را داشت، شاید الان تمام دنیا به زبان فرانسوی صحبت می‌کردند. اگر آرخیپوف، مانع از اصابت موشک هسته‌ای به آمریکا نمی‌شد، شاید الان هیچ یک از ما روی کره زمین نبودیم.

نکته مهم اینجاست که دنیای ما مملو از درگیری است و این امری اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد و بدان معناست که ما احتمالا دیر یا زود شاهد جنگ دیگری در کره زمین خواهیم بود. با انواع سلاح‌های موجود در این روزگار، به نظر می‌رسد که در آستانه نابود کردن دنیای خودمان هستیم؛ گویی که گرمایش جهانی، آسیب کافی را به دنیا وارد نکرده و ما شخصا قصد داریم تا برای نابود کردن دنیا وارد عمل شویم.

دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، تاریخ انقضایی دارد که به احتمال فراوان توسط انسان‌ها تعیین می‌شود؛ پس چرا نباید یک برنامه دوم یا Plan B داشته باشیم؟ اگر وقایع سال‌های اخیر به ما نیاموخته که هیچ چیز غیرممکن نیست، نمی‌دانم چه چیز می‌تواند چشم‌های ما را به روی جامعه باز کند؟ برپایه وقایع تاریخی و عواملی که با سرعت بالایی دنیا را به خطر می‌اندازند، گروهی از محققان در دانشگاه آریزونا در حال طراحی یک برنامه دوم و Plan B هستند تا بتوانند بشریت را نجات دهند.

سفر کشتی نوح به ماه چقدر هزینه‌بر است؟

یک کشتی برای حفظ حیات روی کره زمین

رئیس این پروژه تحقیقاتی جکات تانگا نام دارد که تحقیقش را با الهام گرفتن از “کشتی نوح” آغاز کرده است. قرن‌ها پیش، خدا به حضرت نوح دستور داد تا یک کشتی بزرگ بسازد تا خودش و خانواده‌اش و یک جفت از هر حیوان موجود در کره زمین را در طول ۴۰ روز وارد کشتی کند و به او خبر داد که قرار است سیل عظیمی رخ دهد که همه چیز را در کره زمین نابود می‌کند.

بیشتر بخوانید:

پرداخت یارانه سوخت به کشتی‌های گردشگری

بزرگ ترین کشتی تفریحی جهان/ فیلم

فضاپیمای ناسا در نزدیک‌ترین فاصله از ماه/عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *