چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
پاداش تیم‌های حاضر در جام‌جهانی

پاداش تیم‌های حاضر در جام‌جهانی اعلام شد

 یک میلیارد دلار پول در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رد و بدل میشود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، در جام‌جهانی تمرکز اکثر تیم‌ها بر بالا بردن جام است، اما تیم‌ها در صورت موفقیت مبالغ زیادی به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. فیفا در مورد جوایز جام‌جهانی دست و دلباز است و جام‌جهانی قطر هم مستثنی نیست. در اینجا جوایز اعطایی در قطر را مرور می‌کنیم.

مجموع جوایز در جام‌جهانی ۲۰۲۲

فیفا مبلغ ۴۴۰ میلیون دلار جایزه برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر اختصاص داده که ۴۰ میلیون دلار از تورنمنت قبلی در روسیه بیشتر است، در حالیکه مبلغ جایزه در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تنها ۳۵۸ میلیون دلار بوده است.
اگرچه این مبلغ قابل توجهی است، اما فیفا در سال ۲۰۲۲ بودجه ۴.۶ میلیارد دلاری دارد و تنها برای حق پخش ۲.۶ میلیارد دلار درآمد دارد.

برندگان جام جهانی ۲۰۲۲ چقدر جایزه خواهند گرفت؟

فیفا در آوریل ۲۰۲۲ تایید کرد که قهرمان جام جهانی قطر مبلغ رکوردشکن ۴۲ میلیون دلار جایزه دریافت خواهد کرد. ۴ میلیون دلار بیشتر از جام جهانی ۲۰۱۸.
تا قبل از سال ۲۰۰۶ تیم‌های قهرمان جام جهانی زیر ۱۰ میلیون دلار به جیب می‌زدند. در سال ۲۰۰۲ تیم‌های ملی به فیفا فشار زیادی وارد کردند تا مبلغ جایزه را افزایش بدهد.

تفکیک جوایز جام جهانی ۲۰۲۲: درآمد هر تیم چقدر است؟

با جوایز زیادی که ارائه می‌شود، هر تیم با پول قابل توجهی از قطر خارج خواهد شد.
تنها برای راهیابی به جام‌جهانی ۲۰۲۲، هر تیم ۱.۵ میلیون دلار دریافت می‌کند. تیم‌ها می‌توانند با رسیدن به مراحل حذفی، مبالغ بسیار بیشتری به دست آورند. مبالغی که هر تیم در هر مرحله از جام‌جهانی ۲۰۲۲ بدست می‌آورد به شرح زیر است:
مرحله گروهی: ۹ میلیون دلار
مرحله یک‌هشتم: ۱۳ میلیون دلار
مرحله یک‌چهارم: ۱۷ میلیون دلار
جایگاه چهارم: ۲۵ میلیون دلار
جایگاه سوم: ۲۷ میلیون دلار
نائب قهرمان: ۳۰ میلیون دلار
قهرمان: ۴۲ میلیون دلار

بازیکنان در جام جهانی چقدر درآمد دارند؟

بازیکنان با حضور در جام جهانی از نظر مالی هم سود می‌برند. حقوق پایه بین تیم‌های ملی و برای بازیکنان مختلف متفاوت است، اما بازیکنان از هر جایزه‌ای که تیمشان با آن کنار می‌رود، سهمی دریافت می‌کنند.
فیفا به هر تیم اجازه می‌دهد که خودش تصمیم بگیرد که بازیکنان چه سهمی دریافت می‌کنند، مثلا آلمان در سال ۲۰۰۶ به بازیکنانش قول داده بود که در صورت قهرمانی نفری ۴۰۰ هزار دلار پاداش خواهند گرفت.
سایر کشور‌ها بسته به وضعیت مالی هر فدراسیون، کمی بیشتر یا کمتر از این مبلغ را به بازیکنان خود پیشنهاد می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *