ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳

پیام تبریک وزیر گردشگری به مناسبت ثبت جهانی هنر “خوشنویسی”

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان در پیامی، ثبت جهانی پرونده «برنامه ملی پاسداری از هنر سنتی خوشنو‌یسی در ایران» را در شانزدهمین نشست کمیته بین‌الدول حفاظت از میراث‌فرهنگی ناملموس تبریک گفت.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان در پیامی به این مناسبت گفته است:

«ثبت جهانی پرونده “برنامه ملی پاسداری از هنر سنتی خوشنو‌یسی در ایران” در شانزدهمین نشست کمیته بین‌الدول حفاظت از میراث‌فرهنگی ناملموس به عنوان هفدهمین میراث جهانی ناملموس کشورمان، کام مردم فرهنگ‌دوست ایران را شیرین کرد.
کهن‌دیار ایران‌زمین، میراث‌دار گنجینه‌ای از هنر‌های والا و متعالی است که خوشنویسی هم‌چون نگینی درخشان بر تارک آن می‌درخشد، هنری دیرینه و قدسی که ریشه در معنویت و الوهیت دارد و ناب‌ترین پیام‌ها و اندیشه‌های لطیف و پاک و مقدس به واسطه آن ترویج، تبیین و ماندگار شده است.
بی‌شک باید مانایی و پایداری این هنر سنتی را بیش از همه وابسته به تعلق خاطر مردم ایران در طول تاریخ به این هنر و علاقه‌مندی آنان به پاسداری از این هنر دانست.
«برنامه پاسداری از هنر سنتی خوشنویسی ایران» که به ثبت جهانی رسیده است گزارش این علاقه‌مندی‌ها و تلاش‌های وافر است.
این رویداد خجسته را به ملت فرهیخته و هنرپرور ایران اسلامی تبریک و تهنیت می‌گویم و از خداوند متعال استمرار توفیقات فرهنگی و سربلندی نظام جمهوری اسلامی را مسألت دارم.»
پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *