چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

۱ میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی از آبان ماه وارد ایران شده اند

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ورود ۱ میلیون ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور از آبان تا اسفندماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نشست خبری ستاد مرکزی سفرهای نوروزی که پیش از ظهر روز بیست و پنجم اسفند در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی برگزار شد گفت: از آبان‌ماه ۱۴۰۰ که موضوع صدور روادید گردشگران خارجی آغاز شد بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی از آبان‌ماه تا ۲۹ اسفند به ایران آمده‌اند.

وی گفت: اکنون میزان شیوع بیماری کرونا کاهش پیدا کرده به خصوص بعد از مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر صدور روادید گردشگری، طبیعی بود که می‌بایست تمهیداتی انجام شود. از آنجا که بیماری کرونا قابل پیش ببینی نبود باید اقدامات در راستای این انجام می‌شد که تلقی سفر نشود.

وی گفت: غیر از سطوح استانی سطوح شهرستانی نیز می‌بایست کار فعال کردن ستادهای نوروزی را انجام می‌دادند همچنین استانداران شخصاً فعالیت ستادهای نوروزی را دنبال کردند. یکی از رویکردهایی که داشتیم فعال کردن دهیاری هاست. رویکرد دوم بحث مرکزیت دادن به تصمیمات استانی است که همسو با تصمیمات ستاد ملی کرونا بود.

شالبافیان افزود: دو دستورالعمل از آبان‌ماه به تأسیسات گردشگری درباره چگونگی رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامت کارکنان ابلاغ شد که در آن چگونگی تزریق واکسن و نظایر آن را اعلام کردیم. همچنین بیان شد که تأسیسات گردشگری ملزم هستند اطلاعات خود را مبنی بر اطمینان بخشی و سلامت کارکنان در سامانه جانا و ایران من تبیین کنند.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *