س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

۱۴ مجوز قانونی برای ساخت تله کابین در گرگان

برای ساخت تله کابین گرگان ۱۴ مجوز قانونی از نهادهای ذیربط از جمله سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، شورای عالی جنگل‌های کشور، اداره کل محیط زیست استان اخذ شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، و به نقل از روابط عمومی شهرداری گرگان، محمدرضا سبطی با بیان اینکه تله کابین یکی از مؤلفه‌های توسعه پایدار و جذب گردشگر است، اظهار کرد: ساخت تله کابین در ابعاد ملی و بین المللی بسیار مهم است و استان گلستان را از حالت انزوا خارج می‌کند.

 

وی پروژه تله کابین را مطالبه جدی شورای ششم خواند و افزود: برای ساخت تله کابین گرگان ۱۴ مجوز قانونی از نهادهای ذیربط از جمله سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، شورای عالی جنگل‌های کشور، اداره کل محیط زیست استان اخذ شده است.

 

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: طول مسیر ۳ هزار ۶۱ متر است و ۱۷ پایه (دکل) در نظر گرفته شده و برای آنکه درختان قطع نشوند، به ازای هر ۱۸۰ متر تنها یک پایه پیش‌بینی شده که این موضوع نشان دهنده احترام ما به محیط زیست و منابع طبیعی است.

سبطی در خصوص گمانه زنی‌های مربوط به افزایش ترافیک در محور ناهارخوران ایجاد می‌شود نیز گفت: بر اساس مطالعات، بار ترافیک محور ناهارخوران بعدازظهر و ساعات ابتدایی شب اتفاق می‌افتد در حالی که ساعات فعالیت تله کابین از صبح تا ۵ عصر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه یک پارکینگ با گنجایش ۴۶۰ خودرو نیز پیش بینی شده که به کاهش بار ترافیکی خواهد انجامید، تصریح کرد: ما باید سیستم‌های نوین حمل و نقل را در شهر گرگان ایجاد کنیم که این موضوع یکی از اولویت‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

شهردار گرگان در خصوص هزینه ساخت تله کابین اظهار کرد: برای احداث چنین پروژه‌های بزرگی شهرداری با منابع مالی خود قادر به هزینه کردن نیست بلکه باید با جذب سرمایه گذار نسبت به تأمین اعتبار آن اقدام کنیم.

گفتنی است مکان یابی پروژه تله کابین در سال ۱۳۸۵ انجام شد و مشاور پروژه در آن زمان ۴۰ مکان را برای ساخت تله کابین پیشنهاد داد.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *